Foto – AFP/LETA

Britu karaļnams gaida Alisi vai Artūru 1

Aprīļa beigās gaidāms papildinājums Kembridžas hercoga Viljama un hercogienes Ketrīnas ģimenē, kur jau aug princis Džordžs, kam jūlijā būs divi gadi.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Hercogiene Ketrīna pēdējo reizi parādījās atklātībā pagājušajā nedēļā, kad kopā ar Viljamu apmeklēja vairākas viņu aizbildnībā esošas labdarības organizācijas. Nākamo reizi Ketrīna oficiāli iznāks sabiedrībā pēc tam, kad Svētās Mērijas slimnīcā Londonā būs nācis pasaulē viņas otrais mazulis. Derības tiek slēgtas arī par datumu, kad piedzims mazulis. Visaugstākās likmes ir uz 21. aprīli. Likmes par gaidāmā mazuļa dzimumu ir līdzīgas par zēnu un par meiteni – 8/11.

Londonas derību kantorī “William Hill” pēdējās likmes ir 4/1, ka karaļnama jaunāko atvasi sauks Alise. Derību slēdzēji ir likuši ievērojamas summas, ka pāris savam otrajam mazulim dos vārdu Alise. Kādā derību kantorī veiksminieks varētu saņemt piecu ciparu summu, raksta avīze “The Daily Telegraph”. Pēc Alises nākamais populārākais vārds ar likmi 9/2 ir Elizabete, kā sauc pašreizējo Britānijas karalieni. Tad seko Šarlote 11/2, Viktorija 12/1, Aleksandra 14/1, Diāna 16/1. Zēnu vārdu pirmajā trijniekā ir Artūrs, Henrijs un Džeimss, kuriem visiem pagaidām likme ir 20/1. Arī derību kantorī “Paddy Power” favorīte ir Alise līdz ar Šarloti 9/2, kam seko Elizabete 5/1, Viktorija 10/1, Džeimss, Artūrs, Aleksandra 12/1 un Filips 14/1. Meitenēm tiek minēti arī vārdi Ketrīna, Mērija, Florensa un Helēna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Karaļnama atvasēm, kas ir tuvākie mantinieki uz troni, parasti mēdz dot tradicionāli karaliskus vārdus, bet vārda izvēlē savam otrajam mazulim Viljams un Ketrīna varētu atļauties būt drosmīgāki. Laikraksta “DT” karaļnama apskatnieks atzīmē, ka vārds Alise neizbēgami tiktu apspēlēts mediju virsrakstos kā “Hercogs un hercogiene Brīnumzemē”, piebilstot bēdīgo faktu, ka karalienes Viktorijas meita Alise nomira 35 gadu vecumā. Izvēloties vārdu Šarlote, kā sauca karaļa Džordža III sievu, kāds varētu nodomāt, ka tas ir īpašas cieņas apliecinājums hercoga Viljama tēvam, troņmantniekam princim Čārlzam, un liktu vilties hercogienes Ketrīnas vecākiem. Vārdam Elizabete ir karaliska izcelsme, jo tā sauca divas dižākās karalienes Britānijas vēsturē, taču jebkuram bērnam būtu jārēķinās, ka nākotnē viņu salīdzinās ar šīm dižajām karalienēm. Princis Viljams varētu gribēt godināt savu traģiski bojā gājušo māti, nosaucot meitu par Diānu, taču tas apbēdinātu Ketrīnas māti Kerolu Midltoni, jo likmes uz vārdu Kerola bukmeikeru kantoros ir ļoti zemas. Britu vēsturniekiem nav vienota viedokļa, vai 5. gadsimtā Britānijā tiešām valdījis karalis Artūrs, taču leģenda vēsta, ka viņš reiz atgriezīsies, lai vadītu valsti grūtos laikos. Artūrs ir vidējais vārds princim Viljamam un viņa tēvam Princim Čārlzam. Karaļnama apskatnieki atzīmē, ka leģenda par karali Artūru dotu bagātīgu vielu vārdu spēlēm medijos, turklāt šāds vārds jau ir premjerministra Deivida Kemerona dēlam. Derību slēdzēji vēl minējuši vārdus Henrijs, Alberts, Edvards, Ričards un Olivers, kas pērn bija populārākais vārds zēniem Britānijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.