Foto – AFP/LETA

Britānijas parlaments pirmajā lasījumā atbalsta likumprojektu par ES referendumu 0

Britānijas parlaments pirmajā lasījumā apstiprināja likumprojektu, kas paredz sarīkot referendumu par turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES), taču balsojums atklāja domstarpības premjerministra Deivida Kemerona (attēlā) vadīto konservatīvo rindās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

ES referenduma likumprojektu atbalstīja 544 apakšnama deputāti, kamēr pret to balsoja tikai 53 likumdevēji. Taču pirms iegūt likuma spēku likumprojektam vēl jāiziet caur vairākām parlamentārās procedūras pakāpēm.

Vienlaikus sešas stundas ilgās debates nodemonstrēja domstarpības toriju rindās ES jautājumā un grūtības, kādas gaida valdību ceļā līdz referendumam, jo tai parlamentā ir tikai 12 balsu liels vairākums, bet vairāki desmiti deputātu, kas pārstāv konservatīvos, varētu sadumpoties pret Kemerona kursu un atbalstīt izstāšanos no ES.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamerons ir solījis rīkot kampaņu par Britānijas palikšanu ES, kad būs pārskatītas valsts attiecības ar ES pirms minētā referenduma, kuru plānots sarīkot līdz 2017. gadam. Kameronam tomēr ir jācīnās ar pretestību no Konservatīvās partijas eiroskeptiskā spārna puses. Vairāk nekā 50 parlamenta deputātu grupa ir paziņojusi, ka viņi vadīs aicinājumus Britānijai atstāt ES, ja Kamerons nepanāks ievērojamu ES piekāpšanos Britānijai. Šī grupa “Konservatīvie par Britāniju” ir noskaņota vadīt kampaņu par Britānijas aiziešanu no ES, ja Kamerons sarunās ar ES nenodrošinās ievērojamas pārmaiņas.

Kamerons atbalsta palikšanu ES, ja Britānija var nodrošināt ES reformas. Tās ietver migrācijas kontrolēšanu, lai ES migrantiem būtu grūtāk pretendēt uz valsts pabalstiem Britānijā, atteikšanos no ES apņemšanās panākt “vēl ciešāku savienību”, un dažu ES pilnvaru atdošanu atpakaļ valstu parlamentiem. Sagaidāms, ka Kamerons oficiāli ieskicēs prasību sarakstu Eiropadomes samitā, kurš notiks šomēnes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.