Foto: Shutterstock

“Brīnumlīdzeklis”, ko slavē kā aknu glābēju 6

“Kā paglābt mūsu mīļo mākslinieku aknas no hepatozes, cirozes un galu galā arī nāves? Vai ir kādas zāles?” Tā kāda portāla sadaļā “ziņas” vaicā anonīms žurnālists, kurš noraizējies par komponista Jura Kulakova veselību. Un tūlīt rak­stā seko atbilde: “Latvijas Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote uzskata, ka cienījamajam Kulakova kungam ir jāpasaka alkoholam “nē”, jālieto epsorīns, un rezultāti noteikti būs pozitīvi.” Dažādās interneta vietnēs lasāmi stāsti un redzami attēli, kur populārās grupas “Pērkons” līderis Juris Kulakovs priecājas par ražotāja uzdāvināto epsorīnu, ar kuru viņš nolēmis attīrīt savas cirozes skartās aknas un organismu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Lai gan raksti ļoti atgādina reklāmas tekstu, epsorīna izplatītāja firmas “Correct” direktors Aigars Grīnhofs teic, ka interesi par šo uztura bagātinātāju esot izrādījuši paši interneta portāli, piemēram, “slavenibas.lv”, un viņš par reklamējošajiem materiāliem nav maksājis. Tā darbinieki, kuriem esot laba pieredze šajā sakarā, paši esot lūguši uzdāvināt Jurim Kulakovam epsorīnu.

“Ar epsorīna ražotāju mani saveda kopā kāds paziņa, kuram, to lietojot, bija būtiski uzlabojušies aknu marķieri,” man apstiprina mūziķis. “Preparāts ir ļoti efektīvs. Arī manas analīzes liecina par veselības uzlabošanos. Tomēr būtībā izeja ir tikai viena, citējot Dresleru: piķis, sērs un pastardiena,” atzīst mākslinieks. Viņš teic, ka nekādu samaksu par epsorīna popularizēšanu neesot saņēmis, tikai dabūjis pašu preparātu, kas maksā 55 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savā pozitīvajā pieredzē šā uztura bagātinātāja lietošanā ar tīmekļa lietotājiem dalās arī rakstnieks Māris Bērziņš, kurš sirgst ar C hepatītu. Viņš par to uzzinājis ražotāja mājaslapā. “Grūti pateikt: palīdzēja epsorīns vai ticība, taču, sākot to lietot, jutos mundrāks un vairs nebija rūgtas garšas mutē. Ne jau visi izārstējas ar hepatologu izrakstītām zālēm, turklāt tām bieži ir smagas blaknes,” stāsta rakstnieks un teic, ka viņam bijis neērti atteikt preparāta izplatītājam, kurš lūdzis par to pastāstīt sabiedrībai.

Uztura bagātinātāju reklamē kā zāles

Epsorīns ir ziemeļbriežu pantu jeb jauno ragu ekstrakts, kurš, pēc ražotāja sniegtās informācijas, satur vairāk nekā 90 bioloģiski aktīvas vielas – aminoskābes, vitamīnus, minerālvielas. Tas produkta mājaslapā raksturots kā vērtīgākais, bioloģiski aktīvākais un efektīvākais dabiskas izcelsmes preparāts pasaulē un kā līdzeklis mūža pagarināšanai. Jau pēc īslaicīgas pantu produkta lietošanas tiek solīta krasa pašsajūtas un organisma aizsargspēju uzlabošanās, sāpju mazināšanās.

Tomēr valsts iestādēm ir iebildumi pret to, kā šis produkts tiek reklamēts.

“Šis preparāts nav paredzēts slimību ārstēšanai, bet uztura papildināšanai ar bioloģiski aktīvām vielām. Tā kā tas ir pārtikas produkts, nevis zāles, ne tā marķējumā, ne reklāmā nav atļauts norādīt diagnozes un apgalvojumu, ka tas novērš kādu slimību, taču šajā gadījumā tas ir noticis. Problēma nav ar pašu epsorīnu, bet ar informāciju, kas par to tiek sniegta,” norāda Pārtikas un veterinārā dienesta pārtikas produktu reģistrācijas daļas vadītāja Diāna Birkenfelde.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane atklāja, ka “Epsorin” un tā ražotājs “Correct” PTAC redzes lokā ir jau kopš 2014. gada 31. oktobra, kad pieņemts lēmums likt ražotājam pārtraukt maldinošu un profesionālajai rūpībai neatbilstošu komercpraksi. PTAC lēmumā secināja, ka par maldinošiem uzskatāmi vairāki epsorin.com mājas lapā izvietotie apgalvojumi. Piemēram, iespaidu, ka šī produkta lietošana saistīta ar slimību ārstēšanu, radīja apgalvojums: “Pēc mūsu novērojumiem, “Epsorin” pozitīvā ietekme uz aknu funkciju ir vērojama 100% klientu, tajā skaitā hroniska hepatīta, aknu cirozes, hepatozes un citu aknu traucējumu gadījumos. Pat pēc viena “Epsorin” kursa ir manāmi būtiski aknu darbības uzlabojumi, kas konstatējami ar asins bioķīmiskās analīzes palīdzību.” Tagad pēc PTAC norādījumiem šī un cita informācija interneta vietnē ir izlabota, tomēr uzņēmums lēmumu pārsūdzējis tiesā, kuras sēde paredzēta 20. maijā.

Reklāma
Reklāma

“Uzskatām, ka PTAC patvaļīgi traktē likumu, nespējot to pamatot ar normatīvajiem aktiem, neļauj neko paskaidrot par produkta īpašībām un publicēt pētījumu datus,” “Correct” direktors Aigars Grīnhofs ir sašutis un vēlas, lai tiesa izlemj, kuram ir taisnība. “Mēs respektējam tiesībsargājošās institūcijas, bet šķiet, ka pret mums izvirza pārspīlētas un nepamatotas prasības, ko pamato ar Eiropas regulām,” uzņēmējs pauž savu viedokli. “Sanāk: ja Eiropā nav reģistrēts ūdens, tad jau arī to dakteris nedrīkstēs ieteikt dzert! Neesam reklamējuši, ka epsorīns var izārstēt slimības, bet iesakām to kā palīgvielu noteiktu diagnožu gadījumā.”

Kā stāsta A. Grīnhofs, tiesā iesniegti materiāli, kas apliecina epsorīna pētījumu autentiskumu kopā ar Krievijas Federācijas Zinātņu akadēmijas apstiprinājuma vēstuli.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.