Lietojot iekšķīgi 0
Mālos esošie minerālsāļi un mikroelementi ir organismam viegli uzņemamā formā. Tos ieteicams lietot ļaudīm, kuri cieš no mazasinības, limfātiskās sistēmas darbības traucējumiem, minerālvielu nepietiekamības organismā, podagras, aterosklerozes, cukura diabēta, aknu un žultspūšļa darbības, nieru, ādas saslimšanu, asinssistēmas un daudzu citu slimību gadījumos. Lietojot mālus iekšķīgi, uzlabosies veselība un samazināsies slimības simptomi. Gandrīz visas kuņģa un zarnu trakta slimības var ārstēt, izmantojot mālus. Ne velti vienam no populārākajiem preparātiem kuņģa un zarnu darbības uzlabošanai – smektai – pievienoti mālu minerāli. Arī internetā lasāma plaša informācija par mālu dziedinošo ietekmi, bet ne visa ir zinātniski pamatota.
Mālus uzskata arī par eritrocītu enerģijas avotu. Tie veicina eritrocītu veidošanos un stimulē to darbību organisma labā. Novērojumi liecina, ka, astoņas dienas dzerot mālu ūdeni, asinīs palielinās eritrocītu līmenis, uzlabojas ādas krāsa, nieru, aknu un žultspūšļa darbība, notiek iekšējo orgānu atveseļošanās process. Māli arī ļoti labi attīra organismu no šlakvielām, absorbē baktērijas un vīrusus, paaugstina organisma aizsargspējas, papildina enerģijas krājumus.
Tautas medicīnā mālus izmanto, lai dziedētu kuņģa čūlu, vēdera uzpūšanos, hepatītu, aknu cirozi, plaušu tuberkulozi, aterosklerozi, žultsakmeņu, nierakmeņu slimības un citas. Lai pastiprinātu procedūru iedarbību, ieteicams vienlaikus dzert ārstniecisko augu tējas, saņemt masāžu, norūdīties, aplejoties ar aukstu ūdeni, veikt pēdu refleksoterapiju, aromterapiju, peldēties jūras ūdenī.
Ārstēšanās, iekšķīgi lietojot mālu ūdeni, parasti ilgst vairākus mēnešus vai pat gadu. Periodiski ieteicams to pārtraukt, lai kuņģi nepieradinātu pie pastāvīgas mālu klātbūtnes.