Parādības, kuras jauc ar varavīksni 0
Noteiktos apstākļos ir iespējams novērot dubultu, apgrieztu vai, kā jau minēts, arī apļveida varavīksni. Lai gan patiesībā tā ir cita procesa izpausme – gaismas laušana atmosfērā izkliedēta ledus kristālos, un tas attiecināms uz halo.
Lai debesīs parādītos apgriezta varavīksne (kas arī ir viens no halo paveidiem – tā dēvētais zenīta loks), nepieciešami ļoti specifiski laika apstākļi, kas parasti raksturīgi zemeslodes poliem. Apgrieztā varavīksne veidojas, pateicoties 7-9 tūkstošu metru augstumā esošā mākoņu plānā blīvuma ledus kristāliņiem cauri ejošās gaismas lūšanai. Tādā varavīksnē arī krāsas izveidojušās otrādi: violetā ir augšā, sarkanā – lejā.
Visbiežāk, protams, novērojama tradicionālā lokveida varavīksne, taču novērota arī virkne citu optisko fenomenu, kas rodas līdzīgu iemeslu rezultātā vai vismaz līdzīgi izskatās. Tādas ir, piemēram, miglas varavīksne, kas rodas miglas lāsēs, un ugunīgā varavīksne (kārtējais halo paveids), kas rodas spalvu mākoņos, un skaidrā mēness naktī var novērot arī Mēness varavīksni. Tā kā cilvēka acs receptori, kas darbojas vājā apgaismojumā, neuztver krāsas, Mēness varavīksne izskatās balta. Jo spožāka ir mēnessgaisma, jo “krāsaināka” ir naksnīgā varavīksne…