Kā pareizi tīrīt briļļu stiklus? Vai drīkst izmantot parastu ūdeni? 9
Regīna Olševska, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Kā pareizi tīrīt briļļu stiklus? Vai drīkst izmantot parastu ūdeni? JURIS K. SUNTAŽOS
Saskrāpētu, netīru lēcu dēļ acis ātrāk nogurst, sāk sāpēt, jo, lai skaidri redzētu, stiprāk jāsasprindzina acu muskuļi, stāsta optikas salonu Fielmann optometriste Evija Barkāne.
Tāpēc briļļu lēcas jātīra regulāri neatkarīgi no tā, vai tās izskatās netīras. “Nevajadzētu uz tām pūst elpu un berzēt ar papīra vai auduma kabatlakatiņu. Labāk šim nolūkam izmantot speciālu mikrošķiedras salvetīti un lēcu tīrīšanas līdzekli.”
Ja briļļu lēcas ļoti netīras, noputējušas, tās var noskalot aukstā ūdenī, turpretī karsts ūdens var bojāt lēcu pārklājumu.
Ja uz briļļu lēcām nonākuši sadzīves ķīmijas līdzekļi, eļļa, sviedri, sula, lēcas nekavējoties jānotīra, pretējā gadījumā var sabojāt virsmas pārklājumu. Ja uz tām uzpilējusi eļļas krāsa vai laka, to nav iespējams notīrīt, lēcas nesaskrāpējot. Tās vajadzētu sargāt no asiem priekšmetiem, sāļa ūdens, smiltīm un citiem netīrumiem, atturēties aizskart ar pirkstiem.
“Vajadzētu izvēlēties tādu briļļu lēcu tīrīšanas līdzekli, kura sastāvā ir iespējami mazāk spirta. Uzklājiet šķidrumu uz stikliņiem un vieglām apļveida kustībām tīriet tos, līdz šķidrums notīrīts. Pārāk liels spiediens tīrīšanas laikā var saskrāpēt un sabojāt lēcas. Ja brillēm ir deguna balsti, vajag uzmanīgi notīrīt arī tos. Pirms briļļu tīrīšanas jāpārbauda, vai visas ietvara skrūvītes turas cieši, jo vaļīgās var izkrist un pazust,” iesaka optometriste. Bet, ja lēcas kļuvušas necaurspīdīgas, tās optikas salonā var notīrīt profesionāli – ultraskaņas vanniņā.