12.Saeimā ievēlētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji – ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs
12.Saeimā ievēlētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji – ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs
Foto: LETA

Brigmanis: ZZS ir mainījusi viedokli un neiebilst pret LRA uzņemšanu koalīcijā 1

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neiebilst pret Latvijas reģionu apvienības (LRA) uzņemšanu koalīcijā, žurnālistiem pēc divpusējās partiju tikšanās atzina ZZS Saeimas frakcijas vadītājs un valdes loceklis Augusts Brigmanis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Es jau iepriekš Dainim Liepiņam (LRA) apliecināju,ka ZZS neiebilstu, ja koalīcija ar kopēju lēmumu izlemtu paplašināties, uzņemot tajā LRA,” norādīja Brigmanis. Viņš arī atzina, ka ZZS ir mainījusi pozīciju par LRA uzņemšanu koalīcijā, neskatoties uz pirmdien pieņemto lēmumu turpināt darbu valdībā esošās koalīcijas sastāvā.

Brigmanis norādīja, ka ZZS iestājas par opozīcijas iesaisti lēmumu pieņemšanā, nododot atsevišķu Saeimas komisiju vadību partijām, kas nav uzņemtas koalīcijā, tostarp arī LRA.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka koalīcija pirmdien vienojusies turpināt vadīt nākamo valdību trīs partiju sastāvā, pēc “Vienotības”, ZZS un Nacionālās apvienības (NA) trīspusējās tikšanās žurnālistiem sacīja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa.

LRA valdes loceklis Liepiņš pēc tikšanās ar ZZS žurnālistiem sacīja, ka ar ZZS panākta vienošanās par vairākiem jautājumiem, tostarp par nepieciešamību izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar “Maximas” traģēdiju Zolitūdē. Vienošanās esot arī panākta par likumprojekta izstrādi, kas paredzētu precizēt lobiju darbu.

Liepiņš arī atzina, ka viņa pārstāvētajai partijai nebūtu iebildumu pret Satversmes grozījumiem, kas paredzētu ievēlēt Valsts prezidentu ar tautas nobalsošanu.

Partiju pārstāvji pēc tikšanās cita starpā norādīja, ka iestājas par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali par labu pašvaldību budžetiem, paredzot proporciju, kāda bija pirms finanšu krīzes – 82% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa tika ieskaitīta pašvaldību, bet 18% valsts budžetā.

Jau ziņots, ka partijas līdz šim vienojušās par to, ka “Vienotībai” būs premjera amats, Finanšu ministrija, Ārlietu ministrija, ZZS – Labklājības ministrija, Zemkopības ministrija, Aizsardzības ministrija, bet NA – Kultūras ministrija, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.

Šobrīd spekulācijas ir ap Satiksmes ministrijas (SM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadību. ZZS vēlas gan SM, gan VARAM, arī NA par prioritāti noteikusi VARAM pārraudzību. Savukārt SM vadību vēlas paturēt “Vienotība”, amatā atstājot esošo ministru Anriju Matīsu.

Reklāma
Reklāma

Pašlaik ir skaidrs, ka premjera amata kandidāte būs Straujuma (“Vienotība”), ārlietu ministra amatam plānots virzīt jau esošo šā krēsla īpašnieku Edgaru Rinkēviču. Tāpat savos amatos arī nākamajā valdībā varētu palikt aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, labklājības ministrs Uldis Augulis un kultūras ministre Dace Melbārde.

Satiksmes ministra amatam ZZS varētu virzīt Danu Reiznieci-Ozolu. Viņa esot izvēlēta tādēļ, ka būšot nākamā ZZS premjera amata kandidāte un iepriekš bijusi SM parlamentārā sekretāre. Neatkarīgi no tā, vai ZZS iegūs VARAM vai SM, pirmā izvēle būšot Reizniece-Ozola. Savukārt, ja partijas kontrolē tomēr nonāks abas ministrijas, tad vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu ieņemtu Māris Kučinskis.

NA vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam ir divi kandidāti – VARAM parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis un bijušais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards. Par ticamāko variantu šobrīd tiek uzskatīta Gerharda kandidatūra.

Savukārt saistībā ar finanšu ministra krēslu izskan gan pašreizējā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja Jāņa Reira vārds, tomēr partijai esot arī citi kandidāti.

Skaidrības pagaidām nav arī par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Tieslietu ministrijas (TM), Ekonomikas ministrijas un Iekšlietu ministrijas (IeM) vadību. NA izteikusi vēlmi turpināt vadīt TM, kā arī IZM un IeM.

“Saskaņa” 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 24 deputātu vietas, “Vienotība” – 23, ZZS – 21, NA – 17, LRA – 8, bet “No sirds Latvijai” – 7.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.