Cilvēki Eritrejā ir bezgala dažādi – gan pēc nokrāsas un apģērba, gan pēc izskata un valodas.
Cilvēki Eritrejā ir bezgala dažādi – gan pēc nokrāsas un apģērba, gan pēc izskata un valodas.
Foto – Lato Lapsa

Noslēgumam 1

Jā, Eritrejā vidusmēra eiropietim viss var šķist drusku haotisks, pabriesmīgis nolaists, trūcīgs, netīrīgs, vietām arī pasmirdīgs. Daba ir skaista, klimats bezgala daudzveidīgs, taču pat nedaudzo asfaltēto ceļu stāvoklis lielākoties ir baiss, un kopējais iespaids par infrastruktūru – tā sabirst pīšļos burtiski acu priekšā. Taču ir redzētas arī daudz, daudz briesmīgākas vietas – gan pēc viena vai otra, gan pēc visiem parametriem reizē. Bet kopumā – ja jūs neesat galīgs atsaldenis, Eritrejas un tās tiešām jauko ļaužu apmeklējums jūs padarīs par labāku cilvēku, nekā esat bijis pirms tam. Turklāt, kamēr vien vietējais autoritārais režīms būs stabils, tūrists šeit varēs justies droši.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Abpusēji pārmetumi. ANO – par paverdzināšanu, prezidents – par ārvalstu spēkiem

Apvienoto Nāciju Organizācijas cilvēktiesību izmeklēšanas komisija šovasar paziņoja, ka Eritrejas valdība “ir atbildīga par sistemātisku paverdzināšanu, piespiedu iesaukšanu armijā un citiem cilvēktiesību pārkāpumiem”. “Mēs domājam, ka Eritrejā verdzībā ir, iespējams, 300 000 līdz 400 000 cilvēku,” reportieriem Ženēvā teica galvenais izmeklētājs Maiks Smits.

CITI ŠOBRĪD LASA

ANO dati liecinot, ka apmēram 5000 Eritrejas iedzīvotāju katru mēnesi riskē ar dzīvību, lai mēģinātu pamest valsti. Eritrejieši pēdējos gados veido vienu no lielākajām bēgļu grupām, kas mēģina nokļūt Eiropā.

Eritrejas prezidents Isaijs Afeverki valsts neatkarības 25. gadadienā šā gada 24. maijā paziņoja, ka tautiešu bēgšana uz Eiropu ir ārvalstu spēku tīšas darbības rezultāts, ka Eritrejas pilsoņi tiekot iedrošināti pamest valsti.

LETA, AFP

UZZIŅA

Eritreja

• 1991. gadā atdalījās no Etiopijas

• Galvaspilsēta Asmera

• Valsts prezidents Isaijs Afeverki

• 6,2 miljoni iedzīvotāju

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.