Noslēgumam 1
Jā, Eritrejā vidusmēra eiropietim viss var šķist drusku haotisks, pabriesmīgis nolaists, trūcīgs, netīrīgs, vietām arī pasmirdīgs. Daba ir skaista, klimats bezgala daudzveidīgs, taču pat nedaudzo asfaltēto ceļu stāvoklis lielākoties ir baiss, un kopējais iespaids par infrastruktūru – tā sabirst pīšļos burtiski acu priekšā. Taču ir redzētas arī daudz, daudz briesmīgākas vietas – gan pēc viena vai otra, gan pēc visiem parametriem reizē. Bet kopumā – ja jūs neesat galīgs atsaldenis, Eritrejas un tās tiešām jauko ļaužu apmeklējums jūs padarīs par labāku cilvēku, nekā esat bijis pirms tam. Turklāt, kamēr vien vietējais autoritārais režīms būs stabils, tūrists šeit varēs justies droši.
Abpusēji pārmetumi. ANO – par paverdzināšanu, prezidents – par ārvalstu spēkiem
Apvienoto Nāciju Organizācijas cilvēktiesību izmeklēšanas komisija šovasar paziņoja, ka Eritrejas valdība “ir atbildīga par sistemātisku paverdzināšanu, piespiedu iesaukšanu armijā un citiem cilvēktiesību pārkāpumiem”. “Mēs domājam, ka Eritrejā verdzībā ir, iespējams, 300 000 līdz 400 000 cilvēku,” reportieriem Ženēvā teica galvenais izmeklētājs Maiks Smits.
ANO dati liecinot, ka apmēram 5000 Eritrejas iedzīvotāju katru mēnesi riskē ar dzīvību, lai mēģinātu pamest valsti. Eritrejieši pēdējos gados veido vienu no lielākajām bēgļu grupām, kas mēģina nokļūt Eiropā.
Eritrejas prezidents Isaijs Afeverki valsts neatkarības 25. gadadienā šā gada 24. maijā paziņoja, ka tautiešu bēgšana uz Eiropu ir ārvalstu spēku tīšas darbības rezultāts, ka Eritrejas pilsoņi tiekot iedrošināti pamest valsti.
LETA, AFP
UZZIŅA
Eritreja
• 1991. gadā atdalījās no Etiopijas
• Galvaspilsēta Asmera
• Valsts prezidents Isaijs Afeverki
• 6,2 miljoni iedzīvotāju