Brīdina par pedofilu aizstāvības lobiju Krievijas valdībā 0
Ietekmīga pedofilu aizstāvības lobija pastāvēšana Krievijas valdības iekšienē izskaidro, kāpēc personas, kas apsūdzētas bērnu seksuālā izmantošanā, parasti saņem vieglus sodus vai vispār izvairās no atbildības, paziņojis Izmeklēšanas komitejas priekšnieks Aleksandrs Bastrikins.
2012. gadā Krievijā reģistrēti vairāk nekā 1200 seksuālie noziegumi pret bērniem, no kuriem 160 miruši, bet 450 smagi savainoti, teica Bastrikins, neminot seksuālajā varmācībā pret bērniem aizturēto un notiesāto personu skaitu. “Dažās valdības struktūrās ir tik stipra pretestība pedofilijā apsūdzētu personu lietu izmeklēšanai, kāds lobijs vai mafija, kas ļauj varmā- kām tikt cauri ar minimālu sodu vai vispār izvairīties no atbildības,” viņš teica Bērnu un ģimeņu interešu padomes, kas darbojas Kremļa paspārnē, apspriedē, ziņo aģentūra “Interfax”. Lai cik šokējošs tas būtu, šāds apgalvojums, ko ne pirmo reizi izsaka augsta ranga amatpersona, nav pārsteidzis ekspertus, kuri uzskata, ka citādi ir grūti izskaidrot vājos likumus un to (ne)īstenošanu, atzīmē laikraksts “The Moscow Times”. “Bastrikina paziņojumu es uzskatu par sava veida apliecinājumu, ka Izmeklēšanas komiteja un valdība beidzot ir nopietni apņēmušās risināt šo problēmu,” intervijā “MT” izteicies Bērnu tiesību aizstāvības organizācijas vadītājs Boriss Altšulers.
Kā pierādījumu pedofilu aizstāvības lobija pastāvēšanai Altšulers min likumdevēju gadiem ilgstošo kavēšanos pieņemt bargākus sodus par seksuālo varmācību pret bērniem. Žurnālisti jau sen ir brīdinājuši, ka tiesībsargāšanas iestādes izliekas neredzam bērnu pornogrāfijas vietnes internetā un pedofilu pulcēšanās vietas, atzīmē “MT”.
“Mēs esam šokēti. Kāpēc viņi nepieņem stingrākus likumus pret pedofiliem? Šādi likumprojekti ir tikuši iesniegti, bet Valsts dome tos vienmēr ir novilcinājusi,” secina Altšulers. Vairākas augsta ranga amatpersonas, tajā skaitā oficiālais bērnu tiesībsargs Pavels Astahovs un Valsts domes Ģimenes, sieviešu un bērnu lietu komitejas vadītāja Jeļena Mizuļina, izteikuši līdzīgus apgalvojumus par zemisku, pedofilus atbalstošu spēku pastāvēšanu valdības aprindās. “Vai varētu pastāvēt pedofilu lobijs, kas finansē pretdarbību likumprojektiem un pretojas to pieņemšanai? Manuprāt, tas nav tālu no patiesības,” intervijā aģentūrai “Interfax” paziņojis Astahovs. Augstākās ekonomikas skolas profesore Lilija Ovčarova, kura piedalījās valdības bērnu politikas vadlīniju izstrādē, uzskata, ka Krievijas “salīdzinoši liberālie” likumi pret seksuālo varmācību pret bērniem vedina izteikt pieņēmumu, ka “kāds neļauj pieņemt stingrākus likumus”, raksta “MT”. “Daži likumi, piemēram, par ārzemju finansējumu saņemošu nevalstisko organizāciju reģistrēšanu par “ārvalstu aģentiem”, tika virzīti ļoti ātri, taču nav pieņemts likums, kas noteiktu atbilstošu sodu pedofiliem.
Nav skaidrs, kāpēc pedofilijā apsūdzētiem cilvēkiem bieži piespriež minimālus sodus. Vai nu tiešām darbojas lobijs, vai organizēta pedofiliju atbalstoša kopiena, kuras locekļi piesedz viens otru, vai vieglie sodi ir tieslietu sistēmas korumpētības sekas,” viņa teica “MT”.
Krievijas politikas eksperts britu vēsturnieks Marks Galeoti uzskata, ka pēc prezidenta Putina rīkojuma izveidotā Izmeklēšanas komiteja, ko vada Putina bijušais studiju biedrs Sanktpēterburgas universitātes Juridiskajā fakultātē un tuvs politiskais sabiedrotais Bastrikins, ir daļa no Putina izveidotās “varas vertikāles” un drīzāk paredzēta cīņai ar Kremļa oponentiem, nevis kriminālnoziedzniekiem.