Aviācijas nozare gatavojas ļaunākajam “Brexit”scenārijam.
Aviācijas nozare gatavojas ļaunākajam “Brexit”scenārijam.
Publicitātes foto

Brexit sekas… Lielbritānijā nemitīgi cenšas ieceļot Eiropas pilsoņi, kuri tiek turēti aizdomās par nedokumentētiem plāniem un tiek izraidīti 33

Portāls “The Guardian” informē, ka četrus gadus pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienībā (ES) vēl joprojām tiek ziņots par šī lēmuma sekām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Piemēram, kāda spāniete, atgriežoties no Ziemassvētku brīvdienām, tika, aizturēta Lūtonas lidostā, Londonā, lai gan viņa ar ģimeni jau gadiem ilgi dzīvo un strādā AK. Un kādai francūzietei, kur ir precējusies ar Britu pilsoni, nācās pamest darbu dēļ jucekļa, kas sākās ar ES pilsoņu imigrācijas procesu pēc Brexita.

Robežsardzes pārstāvis, komentējot situāciju ar spāņu sievieti, norādīja, ka galvenā prioritāte ir nodrošināt robežu drošību, un šajā jautājumā kompromisu nebūs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Katru ceturksni Lielbritānijā ieceļo aptuveni 4000 ES pilsoņu, kuri tiek turēti aizdomās par nedokumentēta darba vai studiju plāniem. Tas nozīmē, ka aptuveni 60% cilvēku, kuriem pašlaik ir atteikta ieceļošana AK ir no ES. Viņus ir visvieglāk nosūtīt atpakaļ uz viņu izcelsmes valstīm. Daži no viņiem pieprasīja likumīgu uzturēšanas atļauju saskaņā ar Brexit līguma nosacījumiem.

Pandēmijas un ceļošanas ierobežojumu haosa vidū AK pieņēma novēlotus pieteikumus. Aptuveni 142 000 ES pilsoņu 2023.gada septembrī joprojām gaidīja šo pieteikumu izskatīšanu, vairāk nekā 11 000 cilvēku ir gaidījuši vairāk nekā divus gadus un atlikušie gaidīs vismaz vēl divarpus.

Ir aizdomas par dažāda līmeņa diskrimināciju un naidīgumu AK, pret citiem eiropiešiem atkarībā no viņu izcelsmes valsti. Saskaņā ar Oksfordas Universitātes Migrācijas novērošanas centra datiem lielākā daļa cilvēku, kas tiek noraidīti vai gaida, kad pieteikums tiks apstiprināts, ir no Rumānijas, Bulgārijas, Polijas un Portugāles.

Varētu šķist, ka briti cieš no tāda paša veida dokumentu kārtošanas un nenoteiktības ES, taču tas tā notiek reti. Uz visām 27 ES valstu robežām 2021. gadā tika aizturēti 4465 AK pilsoņi, bet 2022. gadā – 1270 un neviena noraidīšana uz Spānijas robežas. Lielākā daļa britu tika apturēti pie Francijas vai Nīderlandes robežām.

Ieceļotāju skaits AK samazinās, bet tā vēl joprojām šķiet pievilcīga Spānijas jauniešiem, jo bezdarbs vēl joprojām ir augsts un viņi vēlas iemācīties angļu valodu un apgūt papildu prasmes.

Ilgais "Brexit" ceļš
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.