Breksits arī izraisījis viļņošanos Skotijā, kur tās pirmā ministre Nikola Stērdžena uzsvērusi, ka varētu notikt otrais Skotijas neatkarības referendums. Vai tas arī notiks? 0
Esmu civildienesta darbinieks, es nekomentēšu politisko taktiku. Valdības pozīcija ir skaidra: pašlaik nav īstais laiks otrajam Skotijas neatkarības referendumam. Liekas, ka pēc nesenajām Apvienotās Karalistes parlamenta vēlēšanām Stērdžena savus plānus ir atlikusi. Nedomāju, ka tuvākajā laikā tas varētu notikt.
Tomēr kāds ir britu sabiedrības noskaņojums par Skotiju?
Skotijā, tāpat kā Ziemeļīrijā un Londonā, cilvēki balsoja par palikšanu ES. Apvienotās Karalistes valdība ļoti vēlas saglabāt to labo, kas ir Skotijai, paliekot Apvienotajā Karalistē: savstarpējo toleranci un vienoto tirgu Britānijā, kas ir pamatvajadzība mūsu uzņēmējiem.
Skotijas un Velsas parlamenti uzskata, ka breksits ir līdzeklis, lai Vestministera sagrābtu varu visā valstī. Kā jūs to komentējat?
Esmu lasījis šos Skotijas un Velsas politiķu izteikumus par izstāšanās likumprojektu. Tas, par ko ir strīds, ir tehnisks jautājums, kas jāizdiskutē.
Būtisks jautājums ir, vai breksits var izraisīt neapmierinātību un pat vardarbību Ziemeļīrijā. Vai tas, jūsuprāt, ir reāli?
Skaidrs, ka situācija Ziemeļīrijā nav viegla. Ziemeļīrijas robeža ar Īriju ir viens no galvenajiem jautājumiem, bet nevaru paredzēt, kā diskusija par to attīstīsies. Esmu pārliecināts, ka pieminētos draudus Ziemeļīrija nākotnē nepiedzīvos.