Foto – Shutterstock

Kā ceļot kopā ar suni. Noteikumi, vakcīnas, dokumenti 0

“Nesen iegādājos šķirnes kucēnu, taču pēc tam uzzināju, ka man vismaz mēnesi, varbūt pat divus jāatrodas darba komandējumā ārzemēs. Diemžēl nav kur atstāt kucēnu, un suns būs jāņem līdzi. Kādi ir noteikumi suņu un citu dzīvnieku izvešanai no Latvijas?” ARMANDS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Kā norāda Pārtikas un veterinārais dienests, pārvietošanas laikā dzīvniekam jābūt kopā ar īpašnieku, kurš ierakstīts Eiropas Savienības parauga dzīvnieka pasē. Pārvietošana var notikt arī līdz piecām dienām pirms vai pēc īpašnieka pārvietošanās. Šajā gadījumā to dara pilnvarota persona, kam ir rakstiska pilnvara īpašnieka vārdā veikt suņu (kaķu, sesku) nekomerciālu pārvietošanu.

Vienā reizē drīkst pārvietot ne vairāk par pieciem dzīvniekiem. Lielāks skaits var būt tikai gadījumos, ja jāpiedalās sacensībās, izstādēs, sporta vai citos pasākumos, kuros gatavojas tamlīdzīgiem notikumiem, turklāt jāievēro šādi nosacījumi:

CITI ŠOBRĪD LASA

• suņiem (kaķiem, seskiem) jābūt vecākiem par sešiem mēnešiem;

• īpašniekam vai pilnvarotai personai jāuzrāda rakstisks pierādījums, ka suņi (kaķi, seski) ir reģistrēti biedrībā, kas organizē sacensības, izstādes, sporta pasākumus, vai ir reģistrēti šo pasākumu apmeklējumam.

Pārvietojot dzīvniekus, nepieciešama:

• identifikācija – mikroshēma;

• Eiropas Savienības parauga pase;

• derīga vakcinācija pret trakumsērgu;

• papildu prasība suņiem, izceļojot uz Īriju, Lielbritāniju, Somiju un Maltu, – attārpošana pret Echinococcus multilocularis lenteņiem.

Ja plānojat ceļot ar suni (kaķi, sesku), kas jaunāks par četriem mēnešiem, jānoskaidro, vai konkrētā Eiropas Savienības dalībvalsts to atļauj. Dažās valstīs ir liegums ievest dzīvniekus, kas jaunāki par 12 nedēļām un nav vakcinēti pret trakumsērgu vai ir 12–16 nedēļas veci un ir vakcinēti pret trakumsērgu, bet vakcinācija vēl nav derīga ceļošanai (nav ievērots 21 dienas nogaidīšanas periods pēc vakcinācijas).

Ja konkrētā dalībvalsts atļauj ievest šādus dzīvniekus, īpašniekam vai tā pilnvarotai personai līdzi jābūt parakstītai deklarācijai vai arī dzīvniekam jābūt kopā ar māti, no kuras tas joprojām ir atkarīgs (mātes pasē jābūt apliecinājumam par vakcināciju pret trakumsērgu pirms mazuļa dzimšanas).

Ceļojot ar dzīvniekiem ārpus Eiropas Savienības, jāievēro trešās valsts kompetentās iestādes noteiktās prasības. Tās laikus jānoskaidro attiecīgās valsts kompetentajā iestādē vai vēstniecībā. Lai izvestu suni, kaķi vai sesku uz kādu trešo valsti jeb valsti, kura nav Eiropas Savienības dalībvalsts, un atgrieztos atpakaļ Eiropas Savienības teritorijā, nepieciešama:

Reklāma
Reklāma

• identifikācija (mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums, kas veikts pirms 2011. gada 3. jūlija);

• Eiropas Savienības pase;

• derīga vakcinācija pret trakumsērgu;

• papildus jāizpilda trešās valsts prasības, uz kuru izceļo ar dzīvnieku (varētu būt nepieciešams veterinārais sertifikāts, infekcijas slimību, parazītu papildu izmeklējumi, veterinārās apstrādes u.tml.);

• pirms izbraukšanas uz atsevišķām valstīm jāveic trakumsērgas antivielu titrēšanas tests – identifikācijas dokumentā (dzīvnieka pasē) par to jābūt apliecinājumam, kā arī ierakstam, ka testa rezultāti bijuši labvēlīgi (antivielu līmenim jābūt vismaz ≥ 0,5 SV/ml).

Uzziņa

• Latvijā no 2014. gada 29. decembra vairs nav atļauts ievest suņus, kaķus un seskus, kas jaunāki par 12 nedēļām un nav vakcinēti pret trakumsērgu vai ir 12–16 nedēļas veci un vakcinēti pret trakumsērgu, bet vakcinācija vēl nav uzskatāma par derīgu ceļošanai.

• Informāciju par konkrētu Eiropas Savienības dalībvalstu un trešo valstu prasībām dzīvnieku nekomerciālai pārvietošanai var iegūt Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapā www.pvd.gov.lv.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.