Džeklina Vāgnere
Džeklina Vāgnere
Džeklina Vāgnere

Brāmsiādi turpina Heroiskā simfonija un “Vācu rekviēms” 0

14. janvārī Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” un 15. janvārī Rīgā, Lielajā ģildē, turpinot rudenī pieteikto “Brāmsiādi”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris kopā ar izciliem viessolistiem – Džeklinu Vāgneri un Markusu Briku –, kā arī Valsts akadēmisko kori “Latvija” atskaņos Brāmsa “Trešo simfoniju” un “Vācu rekviēmu”. Pie diriģenta pults Andris Poga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Kokteilis
“Visreālākais šķiet otrais scenārijs!” Mākslīgais intelekts prognozē, vai Tramps var izbeigt karu Ukrainā šogad
Lasīt citas ziņas

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris iekļāvis 2015./2016. gada sezonas programmā “Brāmsiādi”, kas aptver visas četras izcilā vācu komponista J. Brāmsa simfonijas. Cikla ietvaros jau izskanējušas Pirmā un Ceturtā simfonija, bet pavasarī gaidāma Otrā simfonija.

Janvārī kārta pienākusi Brāmsa Trešajai simfonijai, ko mēdz saukt par “Heroisko”. Tā tapusi komponista brieduma gadu augstākajā punktā – 50 gadu vecumā. Opusu uzskata par vienu no personiskākajiem Brāmsa darbiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Papildinot koncertprogrammu, LNSO galvenais diriģents Andris Poga līdzās Trešajai simfonijai licis leģendāro “Vācu rekviēmu”. “Vāgners jau gadu citā saulē, bet Brāmsa un Vāgnera piekritēji joprojām mīt pretējās nometnēs un joprojām Brāmsa simfonijas pirmatskaņojums spēj izraisīt teju vai bruņotas cīņas. Panākumi tomēr lieli, un trešās daļas aizgrābtā tēma kļūst par popkultūras objektu, ko izmanto arī Sinatra, Santana un Ginsbūrs. “Vācu rekviēms” – tā it kā cita pasaule, tomēr Trešā simfonija labi sader ar šo ģeniālo, kopumā tik izsvērto, tomēr arī emocionāli augstu bangojošo veltījumu cilvēka dzīves lokam no mīlestības līdz mūžībai,” tā rekviēmu piesaka LNSO. Darba tapšanu mēdz saistīt ar Brāmsa tuva drauga Roberta Šūmaņa nāvi un vēlāk arī komponista mātes aiziešanu viņsaulē.

“”Vācu rekviēma” atskaņojumā kopā ar LNSO un Andri Pogu piedalīsies koris “Latvija”, kas šo darbu daudzus gadu desmitus dziedājis pasaules labākajās koncertzālēs, un divi solisti (Džeklina Vāgnere un Markuss Briks), kas Latvijā viesosies pirmoreiz, taču Eiropā un ASV ieguvuši labu slavu, tādēļ varam būt priecīgi par viņu piekrišanu uzstāties Rīgā un Ventspilī,” uzsver LNSO pārstāvji.

Soprāns Džeklina Vāgnere ir dziedātāja, kuras ceļš uz atskaņotājmākslas virsotnēm skatāms kā ceļojums starp diviem kontinentiem. Detroitas ziemeļos uzaugusī Vāgnere ar “nepārspējami pavedinošu vokālo eleganci” (“Berliner Morgenpost”) dažu gadu laikā ar savām lomām nodrošina spožu reputāciju prestižos Eiropas operteātros un uz ASV operu skatuvēm nonāk kā pieprasītas balss īpašniece. 2013. gadā viņa debitē Minesotas operā kā Štrausa Arabella. Loma, kuru nākamajās sezonās Vāgnere atveido vēl citos operteātros, viņai der kā uzlieta un kļūst par vienu no dziedātājas firmas zīmēm.

Savukārt vācu baritons Markuss Briks kopš 2001. gada ir Berlīnes Vācu operas solists. Pašlaik Briks ir viens no nozīmīgākajiem dziedātājiem Rietumeiropā. Pirms četriem gadiem Brika sniegums tika augstu novērtēts, piešķirot godpilno Kamerdziedoņa titulu. Brika lomu saraksts vācu, franču un itāļu operās rada iespaidu, ka romantiskajā un laikmetīgajā repertuārā viņš var nodziedāt pilnīgi visu. Viņš ir piedalījies Zalcburgas, Bregencas un Baireitas festivālos. Dziedātāja vissvaigākā debija ir Amonasro, savukārt 2016. gadā Briks debitēs Makbeta lomā. Briks dziedājis Brāmsa “Vācu rekviēmu” diriģentu Zubina Mehtas, Donalda Ranikla un Omēra Meira Vellbera vadībā. 2015./2016. gada sezonā viņiem pievienosies Andris Poga.

Reklāma
Reklāma

Varbūt noder!!

Koncerti:

14. I 19.00 Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti” (EUR 5 – 7, “Biļešu serviss”, www.bilesuserviss.lv)

15. I 19.00 Rīgā, Lielajā ģildē (EUR 10 – 40, “Biļešu paradīze”, www.bilesuparadize.lv)

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.