Foto: PN/Scanpix/LETA

Ugunsgrēku atlīdzības sasniegušas 1,3 miljonus eiro. Apdrošinātājs dāvina klientiem 10 000 dūmu detektoru 0

Līdz ar Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz nepieciešamību sākot ar 2020.gada 1.janvāri katrā mājoklī izvietot dūmu detektorus, AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) Mājokļa apdrošināšanas kampaņas ietvaros bez maksas izdalīja 10 000 tūkstošus detektoru, pavēstīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

“Ugunsdrošība telpās ir ārkārtīgi būtiska, jo pat neliela neuzmanība vai tehnisks bojājums var radīt traģiskas sekas,” uzsvar K. Liepiņš.

“Cieš īpašums, iet bojā vērtīgas lietas, bet traģiskākās sekas ugunsnelaime var radīt cilvēkiem un mājdzīvniekiem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka katrā dzīvoklī un daudz stāvu privātmājas stāvā jābūt izvietotam vismaz vienam dūmu detektoram.

Trīs gadu laikā 1,3 miljoni eiro

Beidzamo trīs gadu laikā BTA atlīdzībās par ugunsnelaimēm izmaksājusi 1,3 miljonus eiro. 2017.gadā šī summa bija 328 283 eiro, 2018.gadā – 363 092 eiro, bet 2019 – jau 675 997 eiro, tātad pērn kopumā izmaksāts gandrīz divas reizes lielākas atlīdzības nekā iepriekšējos periodos.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vēlreiz atgādina ievērot prasību par dūmu detektoriem un neriskēt ar savu dzīvību, veselību un īpašumu.

Saindējas ar dūmiem

Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tika secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar dūmiem, kas rodas degot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm, informē VUGD.

Turklāt liela daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši atrodoties savās guļamistabās.

Praktiskais risinājums, kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu, ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām ierīcēm, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādejādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas. Visefektīvākais tehniskais risinājums cilvēku aizsardzībai no uguns ir ierīkot dzīvoklī ugunsgrēka autonomo dūmu detektoru, kas reaģē uz dūmiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.