Publicitātes foto

“Digital Freedom Festival”: Bērniem jāmāca būt tehnoloģiju radītājiem, nevis patērētājiem 0

Nepieciešams izmantot tehnoloģiju rīkus un digitālos risinājumus, lai radītu pozitīvu ietekmi gan šobrīd, gan nākamajām paaudzēm visā pasaulē, secināja “Digital Freedom Festival” dalībnieki.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

No 14. līdz 15. novembrim Rīgā pulcējās tehnoloģiju un startup uzņēmēji, eksperti, politikas veidotāji, investori, žurnālisti un studenti no visas pasaules, kuri ikgadējā “Digital Freedom Festival” ietvaros dalījās ar iedvesmas stāstiem un pieredzi par to, kā tehnoloģijas ietekmē mūsu ikdienu, medijus, biznesu un vidi.

Prezidents norāda uz tehnoloģiju izmantošanu manipulēšanai

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts prezidents Egils Levits, kurš kopā ar Kristofu Amendu (Christoph Amend) – “ZEITmagazin” galveno redaktoru – apsprieda tēmu par privātumu tehnoloģiju laikmetā uzsvēra, ka, lai arī internets ir spējis atrisināt daudz problēmu, tas ir sekmējis arī problēmu rašanos.

“Izmantojot digitālās tehnoloģijas, it īpaši sociālos medijus, mēs ļaujam sevi novērot. Ja cilvēka rīcība visu laiku tiek monitorēta, algoritmi spēj paredzēt tālāko uzvedību un izveidot viņa profilu. Līdz ar to, kļūst iespējams manipulēt ar cilvēkiem un ietekmēt viņu gribu,” teica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

“Šī iemesla dēļ nepieciešams apzināties šīs problēmas, lai pēc tam sekotu politiska rīcība.”

Jāļauj bērniem garlaikoties

Konferences laikā runātāji pievērsās tehnoloģiju nākotnei, īpaši, kā audzināt bērnus, lai viņi būtu radoši un zinoši par tehnoloģijām.

Publicitātes foto

Karls Onorē (Carl Honore) – godalgots rakstnieks, kurš uzstājies prestižajā sarunu šovā “TED Talks” un ir Lēnās kustības (Slow Movement) aizsācējs – uzsvēra, ka lēnāka dzīvošana ir svarīga bērnu audzināšanā.

Vecākiem vajadzētu ļaut bērniem ik pa laikam izjust garlaicību, nevis aizpildīt visu viņu brīvo laiku ar pulciņiem un aktivitātēm, baidoties, ka bērna garlaikošanās ir pazīme sliktai audzināšanai. Viņaprāt, garlaicība ir svarīgs katalizators inovācijām un radošuma veicināšanai.

Jāmāca būt tehnoloģiju radītājiem

Linda Liukasa (Linda Liukas) – programmētāja, stāstniece un ilustratore grāmatai “Sveika, Rūbija!” (Hello Ruby) norādīja, ka bērniem jāmāca būt nevis tehnoloģiju patērētājiem, bet to radītājiem: “Mums jāuzlūko datori kā rīki sevis izpaušanai un problēmu risināšanai.”

Liukasa uzsvēra, ka stāsti, no kuriem mācīties par datoru pasauli, ir ļoti svarīgi neatkarīgi no tā, vai esam bērni vai pieaugušie: “Ja (programmas) kods ir jaunā lingua franca nevis gramatikas nodarbība, mums ir nepieciešams izmantot, piemēram, dzeju.”

Reklāma
Reklāma

Digitālā vienlīdzība ir ļoti svarīga

Būtiska konferences daļa tika veltīta vienlīdzības tēmai. ANO Starptautiskās telekomunikāciju savienības Telekomunikāciju attīstības biroja direktore Dorīna Bogdana-Martina (Doreen Bogdan-Martin) uzsvēra, ka diemžēl ne visur pasaulē pastāv vienlīdzība tehnoloģiju jomā, jo 3,6 miljardiem cilvēku joprojām nav pieeja internetam, lai gan šķiet, ka digitalizācijai ir globāls raksturs.

“Nekādas piekļuves informācijai, izglītībai, veselības aprūpei, kopienām, valsts pakalpojumiem, finanšu pakalpojumiem, nodarbinātībai, balsošanas iespējām, personīgajai integritātei, teica D. Bogdana-Martina

Viņa uzsvēra, ka

būt digitāli neiekļautam nozīmē būt sociāli, civili un ekonomiski atstumtam.
Publicitātes foto

Šogad festivāla apmeklētāji tika aicināti iesaistīties diskusijā par tehnoloģiju ietekmi uz ilgtspējīgu attīstību, balstoties uz ANO izvirzītajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem 2030.

Festivāla fokusā bija cilvēks un tā loma tehnoloģiju laikmetā un galvenās konferences tēmas – nākotnes ekonomika, veselības aprūpes tehnoloģijas, zaļās tehnoloģijas, viedā pārvietošanās un dzīvesstils.

Jau otro gadu festivālā notika Investoru diena, kuras ietvaros notika jaunuzņēmumu jeb startup konkursi, investoru prezentācijas, diskusijas un “ātrie randiņi” ar investoriem. Savukārt festivāla pirmajā – “Digital Freedom Festival” Kopienas dienā – notika praktiski semināri, meistarklases, personiskās izaugsmes kursi, startup konkursu atlases kārtas u.c. pasākumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.