Deivids Bovijs.
Deivids Bovijs.
Foto – LETA/AFP

Bovija mākslas darbu kolekcijas pārdošana ienes miljonus 0

Mirušā britu rokmūziķa Deivida Bovija mākslas darbu kolekcijas pārdošana ienesusi 32,9 miljonus britu mārciņu (37,8 miljonus eiro), ievērojami pārsniedzot prognozētos 11,7 miljonus mārciņu, sestdien paziņojuma “Sotheby’s” izsoļu nams.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Starp visdārgāk pārdotajiem lotiem bija amerikāņu mākslinieka Žana Mišela Baskiā glezna “Air Power”, kurai iedvesmu mākslinieks smēlies no grafiti un kas tika izsolīta par 7,09 miljoniem mārciņu (8,08 miljoniem eiro). Bija gaidīts, ka šī glezna ienesīs no 2,5 līdz 3,5 miljoniem mārciņu.

Baskiā 1988.gadā nomira no narkotiku pārdozēšanas 27 gadu vecumā, un Bovijs nopirka “Air Power” un vēl vienu šī mākslinieka gleznu neilgi pirms tam, kad 1996.gadā kinoteātri sāka demonstrēt biogrāfisko filmu “Basquiat” (“Baskiā”), kurā Bovijs tēloja savu agrīno elku Endiju Vorholu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par otru dārgāko šajā izsolē pārdoto darbu kļuva Frenka Auerbaha eļļas glezna “Head of Gerda Boehm”, kas tika nosolīta par 3,8 miljoniem mārciņu (4,3 miljoniem eiro). Pirms izsoles tā bija novērtēta ar 300 līdz 500 tūkstošiem mārciņu.

Ceturtdien izsolē tika pārdoti pavisam 47 mākslas darbi no Bovija kolekcijas, kas lielākoties bija modernās britu mākslas darbi, bet piektdien izsoles dalībniekiem piedāvāja iegādāties 300 priekšmetu.

Ettores Sottsasa vadītās Memfisas grupas dizaina priekšmeti kopumā ienesa 1,3 miljonus mārciņu (1,5 miljonus eiro), desmitkārt vairāk nekā prognozēts.

“Sotheby’s” paziņoja, ka izsolīti visi pārdošanai izliktie priekšmeti un ka klātienē izsolei sekojuši 1700 interesenti, bet tīmeklī – 26 000.

Bovijs bija kaislīgs mākslas kolekcionārs. Viņš mēdza apmeklēt izsoles, bet vēlāk iegādājās mākslas darbus diskrētākā veidā. Deviņdesmitajos gados viņš bija žurnāla “Modern Painters” redaktoru padomē.

Bovija kolekcijā galvenokārt ir 20.gadsimta britu gleznas, tomēr viņš interesējās arī par afrikāņu mūsdienu mākslas darbiem un tā saukto autsaideru mākslu.

Bovijs šī gada 10.janvārī nomira no vēža 69 gadu vecumā.

Viņa tuvieni paturēja “īpaši nozīmīgos” mākslas darbus, bet atlikušo kolekcijas daļu nolēma pārdot.

Izsoles ieņēmumi tiks nodoti Bovija mantojuma pārvaldniekiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.