Botu uznāciens: vecas padarām kā jaunas 0
1. Patiesībā viss ir vienkārši – sākumā izgriež un piekoriģē šablonu, lai papīrs nosedz bojātās vietas. To nāksies piespraust ar kniepadatiņām, lai nemūk prom.
2. Piemērota izmēra šablonu piegriež arī saplīsušajam sānam.
3. Kad šabloni gatavi, no plānas ādas gabaliņiem izgriež ielāpus. Purngalam tikai iegriež iešuves.
4. Tagad pati galvenā mānīšanās – ielāpiem nošuj divas dekoratīvās šuves, lai pēc uzlīmēšanas izskatās, it kā ielāps būtu daļa no apavu dekora. Iešuves sabīda kopā un virspusē nošuj dekoratīvo dūrienu.
5. Sagatavotos ielāpus uzlīmē vajadzīgajās vietās. Sākumā līmi uzsmērē uz abām līmējamām daļām. Pagaidot vairākas minūtes (atkarībā no līmes instrukcijas), tos uzliek vietā un kārtīgi piespiež. Pārsteidzoši, bet šādi ielāpi labi turas un izskatās.
6. Ja saplīsuši/izraustīti/neglābjami nosmērēti lielāki tekstila laukumi, tos noslēpj, šujot virspusē resnu diegu vai pat dziju. Dziju izloka un šuj klāt ar parasto šujamo diegu maziem dūrieniem.
7. Atsevišķās vietās negludumus noslēpj, izmantojot fliterus. Tiesa, tos var uzšūt arī saplīsušajām vietām, taču šīm botām greznojumu būtu par daudz. Viss – gatavs!
Speciālistes knifiņi
• Ja botām vai kedām vajag atjaunot vai pielabot zoles, kurpnieki parasti atsakās līmēt jaunu zoli, jo uzlīmētajam nevar garantēt ilgu mūžu. Zoli var uzlīmēt pats, taču internetā ir daudz pamācību, kā caurumus aizpildīt ar tā saukto šķidro gumiju, piemēram, Bison Liquid Rubber vai Shoe Goo. Bison šķidrā gumija maksā aptuveni 10 eiro, taču esot vislabākā. Kvalitatīvas jaunas botas maksā vairāk, tāpēc ir vērts riskēt!
• Tātad izraugāmies Bison līmi, kam komplektā ir sietiņš. Tas noder, lai nostiprinātu gumijas ielāpu. Tālāk rīkojas šādi:
– no sietiņa izgriež ielāpu;
– caurumam uzklāj gumiju;
– uzliek sagatavoto ielāpu;
– virsū uzklāj līmi. Nožūst 1–2 diennakšu laikā, kā rakstīts instrukcijā.