Bordāns: Patlaban valdības gāzēja lomā drīzāk ir pats tās vadītājs 24
Tieslietu ministrs, Ministru prezidenta biedrs Jānis Bordāns (JKP) cer, ka ar ministru portfeļu sadalījumu saistītās domstarpības valdības koalīcijā tiks atrisinātas šīs nedēļas laikā.
Intervijā Latvijas Radio Bordāns atkārtoti uzsvēra, ka šī jautājuma risināšanā iniciatīvai jānāk no valdības vadītāja Krišjāņa Kariņa (JV), taču viņš atturējās nosaukt kādu konkrētu termiņu, kurā premjeram būtu jānāk klajā ar piedāvājumu, vien pauda cerību, ka domstarpības tiks atrisinātas šīs nedēļas laikā. “Ministru prezidentam, manuprāt, neklātos vilcināt šādu jautājumu risināšanu,” piebilda politiķis.
Viņš pauda redzējumu, ka premjers patlaban ir koncentrējies “uz kampaņas izvēršanu par to, ka viņam traucē dzīvot partijas, kuras norāda uz līgumiem”. Šāda nostāja, pēc Bordāna teiktā, ir neauglīga.
Politiķis izvairījās pēc būtības atbildēt uz jautājumu, ko viņa vadītā Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs, ja Kariņš šajā situācijā nerīkosies atbilstoši sagaidītajam, vien prognozēja, ka tad politiskais spēks “kaut kādā veidā demonstrēs” savu nostāju. Lūgts precizēt, vai tas nozīmē, ka JKP šajā situācijā arī ir gatava norīt rūgtumu un iet tālāk, Bordāns atbildēja, ka tas nebūtu precīzi teikts. “Līgumus tāpat kā likumus nevar nepildīt,” atkārtoja politiķis.
Uz jautājumu, vai problēmsituācijas nerisināšanas gadījumā JKP gāzīs valdību, Bordāns atbildēja, ka patlaban valdības gāzēja lomā drīzāk ir pats tās vadītājs un Nacionālā apvienība (NA), uz kuru no “KPV LV” pārgāja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.
Kā ziņots, attiecības starp valdības koalīcijas partneriem saasinājās pēc tam, kad ekonomikas ministrs Vitenbergs mainīja politisko piederību, atstājot “KPV LV” un kļūstot par NA biedru. Ņemot vērā minēto, “KPV LV” valde lūdza Kariņam atcelt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata un uzsvēra, ka viņa palikšana amatā ir koalīcijas līguma pārkāpums. Uz koalīcijas līguma nepildīšanu šajā situācijā norādīja arī JKP, kura uzsvēra, ka gaida rīcību no Kariņa.
Kariņš savukārt pirmdien paziņoja ka līdz trešdienai gaida “KPV LV” Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Vitenberga demisiju. Kariņš teica, ka Vitenberga lēmums pamest “KPV LV” un iestāties NA izraisa jautājumus par to, vai koalīcijas sadarbības līgums ir vai nav spēkā, kā arī liek vaicāt – kas notiek ar varas sadali starp partijām.
Pēc premjera domām, šis nav jautājums par domstarpībām, kas saistās ar koalīcijas kopīgiem mērķiem, bet ministra partijas maiņu.