Pašbraucošā automašīna. Ilustratīvs foto.
Pašbraucošā automašīna. Ilustratīvs foto.
Foto – EK Audiovizuālais dienests

“Bolt” sadarbībā ar Tartu Universitāti sāk pašbraucošo automašīnu tehnoloģijas izpēti 0

Transporta pakalpojumu sniedzējs “Bolt” (iepriekš “Taxify”) kopā ar Tartu Universitāti ir sācis pētīt pašbraucošo automašīnu tehnoloģijas attīstību 4.līmeņa autonomās braukšanas sistēmai. Šis projekts tiek attīstīts saskaņā ar “Bolt” uzņēmuma vīziju par vieglāku, ātrāku un uzticamāku pārvietošanos pilsētas ielās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Balstoties uz “Bolt” un Tartu Universitātes pētījuma rezultātiem, pirmos autonomos transportlīdzekļus transporta pakalpojuma platformā varētu integrēt līdz 2026.gadam. Tāpat “Bolt” sadarbosies ar Tartu Universitāti, lai pašbraucošo automašīnu pilotus vadītu piemērotās pilsētas teritorijās.

Ņemot vērā, ka uzņēmums jau iepriekš ir rīkojis mašīnmācības konkursus, izaicinot dalībniekus modelēt autonomu autoparku ar platformas datu palīdzību, šī sadarbība būtiski paplašina “Bolt” iespējas izpētīt veidus, kā pašbraucošās automašīnas tuvāko 5 līdz 10 gadu laikā varētu papildināt vai aizstāt vadītājus dažos maršrutos.

CITI ŠOBRĪD LASA

pētījums ir vērsts uz 4. līmeņa autonomās braukšanas sistēmas attīstību, kurai nav nepieciešama vadītāja palīdzība lielākajā daļā ceļu satiksmes situāciju. Dažādi pētījumi liecina, ka pašbraucošajām automašīnām ir nepieciešama vadītāja palīdzība kartē neatzīmētajos apgabalos, kā arī ekstremālos laika apstākļos.

“Mēs jau tagad palīdzam miljoniem cilvēku visā pasaulē vieglāk un ātrāk pārvietoties pilsētās. Pieaugot pieprasījumam pēc transporta pakalpojumiem, autonomā transportlīdzekļu tehnoloģija nodrošinās transporta problēmu risinājumu arvien plašākā mērogā. Tā vietā, lai izstrādātu mūsu pašu transportlīdzekli, šī projekta mērķis ir izstrādāt pašbraucošās automašīnas tehnoloģiju, kas balstīta uz programmatūru, kartēm, esošajām platformām un atvērtā koda programmatūru. Ņemot vērā šo pieeju, mēs varam izmantot mūsu komandas zināšanas tehnoloģiju, kā arī karšu un optimizācijas jomā,” stāsta “Bolt” galvenais produktu vadītājs Jevgenijs Kabanovs.

“Sadarbība ar “Bolt” dod mums lielisku iespēju veikt pētījumus autonomās braukšanas tehnoloģijās, izstrādājot praktiskus laboratorijas eksperimentus reālā satiksmes vidē dažādos pētniecības virzienos. Mūsu zinātnieki atbalstīs “Bolt” pašbraucošo transportlīdzekļu pakalpojumu attīstībā un, iesaistot studentus laboratorijas eksperimentos, mēs studentus sagatavosim turpmākai karjerai autonomu tehnoloģiju jomā,” skaidro Tartu Universitātes Datorzinātnes institūta sadarbības vadītāja Anna Jēgere.

Sadarbības līgums starp “Bolt” un Tartu Universitāti tika parakstīts 2019. gada pavasarī. Šobrīd tiek plānots, ka pirmo pašbraucošo transportlīdzekļu testi varētu tikt uzsākti 2020. gada sākumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.