Bloku tapetes – kādas tās ir? 0

“Vai kāds varētu pastāstīt, kas ir bloku tapetes? Vai Latvijā tās ir nopērkamas?” 
Lūcija Aizkrauklē

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Pirmās papīra tapetes Eiropā parādījās XII – XIV gs. Tās no Ķīnas esot atvedis venēcietis Marko Polo. Tās bijušas nelielas rīsa papīra lapiņas, uz kurām sazīmētas dažādas ainavas. Jaunums vietējiem monarhiem gājis pie sirds. Praktiskie eiropieši drīz tapešu rotājumiem sāka pielietot krāsu nospiedumus no izgrieztiem koka (bumbiere, ābele) dēļiem, vienu rakstu un krāsu uzliekot ar vienu šādu bloku, tāpēc to vajadzēja daudz. Īpaši populāras šīs tapetes kļuva renesanses laikā, sevišķi Anglijā un Francijā. Arī šodien vadošie bloku tapešu ražotāji Eiropā ir angļu “Anstey” un franču “Zuber”, kas jo­projām izmanto autentiskus koka dēļus.

– Bloku tapetē var izbaudīt roku darbu šarmu – asimetrisku spiedumu, krāsu sablīvējumus, notecējumus un bezgala daudz citu nianšu, par kurām īstie cienītāji gatavi maksāt bargu naudu. Blokus tagad spiež uz papīra ruļļa, un, jo vairāk krāsu, jo lielāka cena, – stāsta šo tapešu izplatītājs SIA “Krassky” vadītājs Aigars Zelmenis. – Dārgākās tapetes visefektīvāk ir novietot acu redzamības zonā 150 – 190 cm augstumā. Līmējot īpaši retas, sienu ekonomijas nolūkos sadala trīs daļās. Apakšā 60 – 90 cm augstumā izveido cokolu ar kājlīsti. Sienas vidusdaļu tad nosedz dado (panelis) kopā ar augšējo tās aizpildījumu, vai tikai sienas aizpildījums. Pēc galvenā klājuma var sekot plata apmale (frīze), kas sienu augšējā daļā pabeidz ar karnīzi. Īsts dizaina klasikas fans šīs unikālās tapetes mēdz ielīmēt dekoratīvā rāmī uz pieskaņota sienas fona.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.