Bļodniece par sankcijām: Rietumi savā ziņā ir izgāzušies, jo Krievijas ekonomika diemžēl nepaliek vājāka 222
“Krievijas ekonomika diemžēl nepaliek vājāka. Eiropas valstīm bija plāns, ka ar visām sankcijām mēs ļoti vājināsim Krievijas ekonomiku. Un tas ir tas, kur Rietumi savā ziņā ir drusciņ izgāzušies, jo tās sankcijas to mērķi vairs nesasniedz,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” sacīja domnīcas “Ziemeļeiropas politikas centrs” vecākā eksperte Baiba Bļodniece, diskutējot par NATO samitu ASV, tostarp Eiropas Savienības (ES) sankcijām, lai tādējādi iespaidotu Krievijas ekonomiku un kaujas spējas Ukrainā.
Bļodniece, atsaucoties uz publicēto rakstu ārvalstu medijā “The Economist”, kurā bija analizēta Krievijas ekonomika, norādīja, ka Krievijas ekonomika kļūstot daudz stiprāka, nekā mēs to gribētu. Un tas notiekot arī dēļ sadarbības ar Ķīnu un tās atbalsta, piebilda politikas eksperte.
“Un, protams, zināmā mērā dēļ tā, ka Amerika ir drusku par vāju tajā pozīcijā. Skaidrs, ka Amerika spēj ietekmēt Ķīnu. Bet nosacījums, ka Ķīna nedrīkst piegādāt letālus ieročus Krievijai, ir beidzies ar to, ka viņi piegādā izejvielas, bez kurām Krievija šos letālos ieročus saražot nevar. Nu ir skaidrs, ka arī tas ir izgāzies. Tev nav jāpiegādā gatava raķete. Ja tu piegādā raķetes galvenās sastāvdaļas, tad tu faktiski tieši to pašu izdari,” komentēja Bļodniece TV24 raidījumā “Preses klubs”.
Līdz ar to domnīcas “Ziemeļeiropas politikas centrs” vecākā eksperte uzskata, ka situācija kļūst arvien sarežģītāka. “Jo ilgāk tas laiks iet, jo tā situācija mums nekļūst labāka. Un tāpēc es aizvien atgādinu, ka mums ir jādomā par savu drošību,” uzsvēra Bļodniece.
Jau vēstīts, ka pirmdien, 24.jūnijā, Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē ES dalībvalstis beidzot apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju, mikroblogošanas vietnē “X” informē ārlietu ministre Baiba Braže (JV).
14.sankciju pakotnē paredzēta vēršanās pret Krievijas “ēnu flotes” kuģiem, kas, kā skaidro Braže, ir būtiski, lai mazinātu Krievijas ienākumus, kā arī jūras un vides aizsardzībai. Šajā pakotnē noteikts mangāna rūdas eksporta un tranzīta liegums uz Krieviju, Krievijas izcelsmes sašķidrinātās gāzes (LNG) pārkraušanas ierobežojumi ES ostās.
Tāpat noteikts liegums ES kompānijām izmantot norēķinu SPFS sistēmu jeb Krievijas SWIFT analogu un saņemt Krievijas finansējumu dažādām ES organizācijām – medijiem, NVO un politiskajām partijām. 14.sankciju pakotnē noteiktas vairāk nekā 100 jaunas individuālas sankcijas, apraides liegums četriem propagandas kanāliem – “Voice of Europe”, “RIA Novosti”, “Izvestija”, “Rossiiskaja Gazeta”, ko pieņēma jau 17.maijā.
Ir noteikts liegums reģistrēt ES intelektuālā īpašuma tiesības Krievijas fiziskām un juridiskām personām. ES kompānijām ir pienākums pārliecināties, ka to filiāles trešajās valstīs ievēro ES sankcijas. Plašāk par ES 14.sankciju pakotni pret Krieviju variet lasīt ŠEIT.