Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-BKUS

BKUS: Latvijā Covid-19 izslimojuši 86% bērnu 37

Latvijā Covid-19 vismaz vienu reizi izslimojuši 86% bērnu, secināts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centra pētījumā, kas tika veikts, lai gūtu precīzāku izpratni par Covid-19 izplatību starp bērniem, kuriem infekcijas izraisītā saslimšana mēdz noritēt bez simptomiem vai ar ļoti viegliem simptomiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Lasīt citas ziņas

Pētījums tika veikts Covid-19 omikrona varianta straujās izplatības laikā. BKUS uzskata, ka ar lielu ticamību pārslimojušo procentuālais skaits attiecināms uz Latvijas bērniem kopumā.

Tā kā šī infekcijas slimība mēdz būt asimptomātiska vai ar ļoti viegliem simptomiem, kas ir īpaši aktuāli bērnu populācijā, procentuāli augstais bērnu skaits, kas jau bija pārslimojuši Covid-19, nebija pārsteidzošs, atzīmē BKUS. Vienlaikus teju puse no pētījumā iesaistītajiem bērniem un viņu vecākiem nezināja, ka bērns ir pārslimojis Covid-19.

CITI ŠOBRĪD LASA

BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska atzina, ka bija zināms, ka pieejamie dati par bērnu inficēšanos ar Covid-19 ir nepilnīgi, jo daudzi pārslimoja, par to neuzzinot un neveicot testu. Līdz ar to šie pētījuma rezultāti sniedz precīzāku informāciju par pārslimojošo bērnu īpatsvaru.

Pēc Zavadskas paustā, slimnīcā sagaida, ka pēc katras nākamās inficēšanās ar Covid-19 slimības gaita bērniem būs vēl vieglāka. Tā kā jau pārslimojošo bērnu skaits Latvijā ir tik liels, sastopoties ar jaunu Covid-19 uzliesmojumu, slimnīcā prognozē arī mazāku noslodzi bērnu ārstniecības iestādēm un speciālistiem, atzina speciāliste.

Patlaban pētījuma dati vēl tiek sīkāk analizēti. Tie ļaus gan salīdzināt situāciju Latvijā ar situāciju citās valstīs, gan sniegt pienesumu starptautiskiem pētījumiem SARS-CoV-2 epidemioloģisko parametru precizēšanā. Tas ir ļoti svarīgi, jo saslimstības rādītāji atkal pieaug, sacīja slimnīcā.

Vērtējot to, vai bērnus ir nepieciešams vakcinēt pret Covid-19, ir svarīgi atcerēties, ka vakcīnas efektīvāk nekā pārslimošana pasargā no smagas slimības gaitas, norādīja Zavadska. Viņa uzsvēra, ka visiem bērniem, kuriem ir hroniskas slimības, kas var ietekmēt slimības smagumu, kā arī visiem bērniem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, tāpat kā citām riska grupām joprojām rekomendējam veikt vakcināciju vai balstsvakcināciju, neraugoties uz pārslimošanu ar Covid-19.

Pētījums “SARS-CoV-2 seroprevalences izvērtējums bērniem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS)” veikts 2022.gada sākumā. Tajā piedalījās 200 pēc nejaušības principa uzrunāti BKUS pacienti: 81 bērns vecumā līdz piecu gadu vecumam, 66 – vecumā no 5 līdz 11 gadiem, 53 bērni un jaunieši vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.