Bites uz namu jumtiem ienes ekoloģisku medu un tās neapdraud pesticīdi, apliecina Alfrēds Hauska, Vīnes Donavštates rajona biškopju biedrības priekšsēdētājs (pa kreisi).
Bites uz namu jumtiem ienes ekoloģisku medu un tās neapdraud pesticīdi, apliecina Alfrēds Hauska, Vīnes Donavštates rajona biškopju biedrības priekšsēdētājs (pa kreisi).
Foto no personiskā arhīva (BITES)

Bites rūpējas par koku seksuālo dzīvi 3

Austrijas dzīves ministrija informēja “LA”, ka Vīnē ir vairāk nekā 600 “jumtu biškopju”, kas rūpējas par aptuveni 5500 saimēm, taču radikāli atšķiras informācija par Vīnes lielbitenieku aprūpēto saimju skaitu.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
Lasīt citas ziņas

No aptuveni 600 biteniekiem 12 ir lielbiškopji, taču statistika ir relatīva. Lielbiškopji dažkārt skaitās Vīnes biškopji, jo dzīvo Vīnē, taču bites mēz būt izvietotas pa visu Austriju. Turklāt, visticamāk, kādiem 200 no statistikā minētajiem 600 vairs nemaz nav bišu. Viņi vienkārši palīdz jaunajiem un joprojām ir reģistrēti biedrībā, jo vecuma dēļ vairs nav tik noslogojami. Vēl kādi 200 no 600 Vīnes biteniekiem, visticamāk, savas bites vadā ārpus Vīnes. Tātad, iespējams, mums ir aptuveni 200 bitenieku, kuriem patiešām Vīnē ir bites. Bišu stropu reģistrēšana pirms un pēc ziemas tiek pieprasīta tikai no šī gada ar mērķi novērst bišu sērgas, taču arī šo sistēmu var apiet. Lai izvairītos no saimju likvidācijas, biškopis var noklusēt, ka bojā gājuši vairāk kā 30% saimju, kas statistiskā parādītos kā sērgas izplatīšanās. Es to saucu par statistiku atrādīšanai.

Vai bitēm pilsētā pietiek barības?

Bitei trīs kilometru rādiusā vajadzētu varēt atrast labu barības avotu, jo, lidojot lielākus attālumus, tai jāpatērē vairāk barības un lidojums attiecībā pret saražoto medus daudzumu nav bijis efektīvs. Optimāli būtu, ja ik pa 500 metriem būtu bišu strops, jo tas nāk par labu arī apputeksnējamiem augiem. Ja koks trīs līdz četrus gadus netiek apputeksnēts, tas saslimst. Apputeksnēšana ir, tā teikt, koka seksuālā dzīve, kas ir būtiska tā veselībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.