Bites slēdz sezonu. Ciemos pie bitenieka Kārļa Skujiņa Vecbebros 0
Savas 160 saimes un mācību dravu Vecbebros ieziemošanai patlaban gatavo bitenieks KĀRLIS SKUJIŅŠ. Dravnieks atzīst, ka pēc dabas esot brīvdomātājs, kas izpaužas arī dravošanā. Tāpēc topošajiem biteniekiem papildus viņš māca to, kas grāmatās nav rakstīts.
Kārlis Skujiņš stāsta, ka pamatdarbi dzīves laikā mainījušies, bet bišu kopšana vienmēr bijusi kā dzīvesveids. Tagad viņš māca jaunos biteniekus, galvenokārt vadot praktiskās nodarbības, jo uzskata, ka tā vislabāk var izprast apgūstamo vielu.
Dravnieks brīdina, ka viņa dravošanas paņēmieni ne vienmēr sakrīt ar oficiālo, gadu gaitā visiem mācīto vienīgo taisnību, ka jādara tā un ne citādi. Viņaprāt, mainījies ir daudz kas, vispirms jau pati daba un laika apstākļi. Rudeņi un pavasari kļuvuši garāki, un arī pašas bites ir citādas. Runājot par saimju atlasi, Kārlis ir visai skarbs – viņam vajagot tādas pašas saimes, kādi ir latvieši. Saimēm jāprot pielāgoties un izdzīvot dažādos apstākļos. Piemēram, kā tagad, kad ganībās aizvestās bites laika apstākļu dēļ neko nevar savākt, tikai piedzīvo stresu. Pat ja bitenieks saimei sagādājis pēkšņu nestandarta pārbaudījumu, vērtīgai saimei jārod risinājums. Kārlis neauklējas – tās, kuras nespēj izdzīvot viņa kopšanā, pašas vainīgas. – Dabiskā atlase ir vissvarīgākā, ne tikai bišu rases, – pārliecināts ir bitenieks.
Kārļa Skujiņa dravā Plācī “Praktiskā Latvieša” komanda viesojās 31. augustā, kas ir pati depresīvākā diena, kā sagaidot teica bitenieks. – Vasara galā gan cilvēkiem, gan bitēm.
Cēsu puses biteniekiem ienesums diemžēl nav pārāk liels, tāpēc ir cerības uz rudens ganībām. Virši zied izcili, sētais facēlijas lauks ir pašā labumā un skaistumā. Taču, vai ienesums būs, atkarīgs no laika apstākļiem. Tie šogad sabojāja gan liepu, gan griķu medus ražu.