Ērces nīdē, cik spēj 3
Sevišķi svarīga ir cīņa ar varras ērcēm. Galvenie darbi bija jāveic rudenī. Sandra uzskata, ka dubults neplīst, un vasaras beigās, kamēr silts laiks, visām saimēm trīs reizes, ievērojot vajadzīgo intervālu, pilina pretvarras līdzekli Hive Clean. Vēlāk rudenī, oktobrī, papildus apstrādā arī ar skābeņskābi. Ja drava neliela, arī tagad pavasarī der izlietot vienu kursu Hive Clean, iesaka biteniece.
Gan ziemas biruma tīrīšanai, gan ērču likvidācijai labi noder sanitārās grīdiņas ar izvelkamo plauktu. Ērču apstrādes laikā uz plaukta uzklāj ar eļļu nosmērētu papīru, lai kaitēkļi pielīp. Tad neviena nokritusī netiks atpakaļ bites kažociņā.
Sevišķi smagas invāzijas gadījumā Sandra izmanto arī ar spēcīgām ķīmiskām vielām piesūcinātas plāksnītes Apistan un Bayvarol, taču jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai nepārsniegtu atļauto lietošanas laiku.
! Nelielās dravās biteniece iesaka lietot bioloģiskos līdzekļus.
Augļu dārzs brīvlaikam
Sandras pamatnodarbošanās ir biškopība, tāpēc jādomā, kā pagarināt sezonu. Visu gadu viņa savu produkciju ved uz apkārtnes tirdziņiem. Papildus biškopības produktiem (medum, bišu maizei, vaska svecēm) biteniece piedāvā arī zāļu tējas, bērzu sulas, pašas audzētu vistu olas. Patlaban ģimene stāda augļu dārzu, izvēloties kultūras, kas nesakrīt ar karstāko sezonu bišu dravā. Piemēram, bezērkšķu cidonijas, smiltsērkšķi vācami rudenī, kad svarīgākie darbi dravā paveikti. Šādā virzienā domāt pamudinājis arī dēls, kurš apgūst ar pārtikas tehnoloģiju, viesu uzņemšanu saistītas zinības.
Kad augļu dārzs sakuplos un dēls beigs skolu, Sandra plāno bišu saimju skaitu samazināt, lai tās spētu apkopt viens cilvēks. Jau tagad tiek meklētas gardākās džemu un sukāžu receptes, veikti izmēģinājumi.