Foto: LETA

“Bite” un “Tele2” paziņo par sadarbību. Kāds ir partnerības mērķis? 1

Telekomunikāciju uzņēmumi “Bites grupa” un “Tele2” parakstījuši vienošanos par kopīga radiopiekļuves tīkla (“Radio Access Network”) izveidi Latvijā un Lietuvā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas
Šī partnerība palīdzēs optimizēt abu pušu radiotīkla infrastruktūras uzturēšanas un attīstības izmaksas, kā arī veicinās 5G tīkla straujāku attīstību.

Šī vienošanās neietekmēs konkurenci produktu un pakalpojumu jomā – arī turpmāk “Bites grupa” un “Tele2” darbosies kā neatkarīgi uzņēmumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Radiopiekļuves tīkla koplietošana ir vispārpieņemta prakse pasaulē, tostarp Eiropas Savienībā – atsevišķās valstīs šādi kopuzņēmumi darbojas pat 18 gadus.

Partnerība paredz kopuzņēmuma izveidi, kas nodarbosies ar esošo radiotīklu infrastruktūras uzturēšanu un 5G tīkla attīstību.

Sadarbība neattiecas uz mobilo sakaru operatoru pamattīklu – tas paliek katra operatora pārziņā.

Abas puses sagaida, ka šī partnerība ļaus attīstīt 5G tīklu daudz ātrāk un efektīvāk nekā tad, ja katrs operators to darītu atsevišķi, no kā ieguvējas būs arī Latvijas un Lietuvas ekonomikas.

Abu pušu mērķis ir pakāpeniski izveidot kopīgu radiotīklu no 2021. gada līdz 2023. gada beigām.

Līdz 2021. gadam paredzēts veikt dažādus plānošanas un sagatavošanas darbus.

„Šīs sadarbība nav tikai stāsts par efektīvāku infrastruktūras uzturēšanu un ātrāku tās attīstību, bet arī par mūsu ilgtermiņa ambīcijām – mēs vēlamies, lai visi cilvēki Latvijā varētu baudīt ātrus un augstas kvalitātes mobilos sakarus. Šāda mobilo operatoru sadarbības prakse daudzās valstīs ir labi zināma, jo tā ļauj ātrāk, efektīvāk un plašākā mērogā attīstīt 5G un citas modernās tehnoloģijas. Galvenie ieguvēji noteikti būs mūsu esošie un potenciālie klienti, kuriem būs pieejams plašākais un modernākais tīkls,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Vienošanās ir balstīta uz pozitīvo pieredzi citās valstīs, kurās jau šobrīd pastāv līdzīga veida sadarbība starp operatoriem.

Pasaulē pastāv aptuveni 100 šāda veida vienošanās, tostarp 40 no tām ir Eiropā. Piemēram, “Tele2” un “Telenor” Zviedrijā, “Orange” un “T-Mobile” Polijā, “DNS” un “Telia” Somijā, “SFR” un “Bouyugues Telecom” Francijā, “Vodafone” un “Nova” Islandē.

Reklāma
Reklāma

„Partnerības galvenais mērķis ir izveidot 5G infrastruktūru Latvijā ar mazākām izmaksām un ar labāku pārklājumu nekā tad, ja operatori to darītu atsevišķi. Vienota infrastruktūra sniegs augstāku pakalpojumu kvalitāti, plašāku pārklājumu un lielāku kapacitāti, nekā to varētu nodrošināt atsevišķi tīkli. Tāpat partnerība palīdzēs izmantot resursus daudz efektīvāk, kā arī sniegs pozitīvu ietekmi uz vidi,” uzsver “Bite Latvija” vadītājs Kaspars Buls.

Telekomunikāciju uzņēmumi ir aprēķinājuši, ka vienots tīkls sniedz būtisku efektivitātes pieaugumu, proti, datu caurlaidspēja palielinās par 30-60%, savukārt kapacitātes veiktspēja kā minimums pieaug par 100%.

Partnerībai būs arī pozitīva ietekme uz vidi, jo resursu efektīvāka izmantošana ļaus, piemēram, par 20% samazināt elektroenerģijas patēriņu.

Izveidotajā kopuzņēmumā katrai pusei – “Bites grupai” un “Tele2” – būs 50% īpašumtiesību gan Latvijā, gan Lietuvā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.