This undated handout image provided March 7, 2013 by Newcastle University in the United Kingdom shows a honey bee on a citrus flower in the research laboratory. Scientists have today shown that caffeine improves a honeybee’s memory and could help the plant recruit more bees to spread its pollen. Publishing in Science, the researchers show that in tests honeybees feeding on a sugar solution containing caffeine, which occurs naturally in the nectar of coffee and citrus flowers, were three times more likely to remember a flower’s scent than those feeding on just sugar.   AFP PHOTO / HANDOUT / NEWCASTLE UNIVERSITY      = RESTRICTED TO EDITORIAL USE – MANDATORY CREDIT ” AFP PHOTO / NEWCASTLE UNIVERSITY       ”  == NO SALES – NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS – DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS =
This undated handout image provided March 7, 2013 by Newcastle University in the United Kingdom shows a honey bee on a citrus flower in the research laboratory. Scientists have today shown that caffeine improves a honeybee’s memory and could help the plant recruit more bees to spread its pollen. Publishing in Science, the researchers show that in tests honeybees feeding on a sugar solution containing caffeine, which occurs naturally in the nectar of coffee and citrus flowers, were three times more likely to remember a flower’s scent than those feeding on just sugar. AFP PHOTO / HANDOUT / NEWCASTLE UNIVERSITY = RESTRICTED TO EDITORIAL USE – MANDATORY CREDIT ” AFP PHOTO / NEWCASTLE UNIVERSITY ” == NO SALES – NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS – DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS =
LETA/AFP

Bišu inde – ko ārstē, kur iegādāties? 2

Nevaram atrast bišu indes preparātu apizartronu. Aptiekā teica, ka bāzē vairs neesot. 
Lauma Salacgrīvā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Lasīt citas ziņas

Latvijas aptiekās bišu indes ziede Apisarthron patiešām nav manīta jau vairākus gadus. Šāds preparāts reti pieejams arī bišu produktu veikalos. Ja kādudien plānojat doties uz Krieviju vai Vāciju, jums ir daudz lielākas izredzes šo ziedi iegādāties šajās valstīs, jo preparāts ir ražots Vācijā, taču Krievija ir viens no tuvākajiem un lielākajiem tirgiem, kur šis produkts ir nopērkams.

Jāatceras, ka, lietojot bišu indes preparātus, noteikti ir vajadzīgs ārsta padoms un uzraudzība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēsta portāls neslimo.lv, bišu inde jeb apitoksīns ir caurspīdīgs, bezkrāsains šķidrums ar rūgtenu garšu, specifisku smaržu un skābu reakciju (pH=4,5—5,5). Tā viegli šķīst ūdenī, satur ap 25% gaistošu komponentu. Izžāvētā veidā to var uzglabāt ilgi (vairākus gadus). Bišu indes ķīmiskais sastāvs ir ļoti komplicēts, tajā ietilpst daudz tādu vielu, kas ir arī cilvēka organismā. Bišu inde satur ūdeni, olbaltumvielas, lipīdus, organiskās skābes, ēteriskās eļļas, fermentus — hialuronidāzi, fosfolipāzi u. c, makroelementus, mikroelementus. Bišu indes terapei­tisko aktivitāti parasti saista ar hialuronidāzes klātbūtni, taču pilnībā darbības mehānisms vēl nav izpētīts.

Bišu indes pielietošana ārstnie­ciskiem nolūkiem ir ļoti sena un atšķirībā no citiem biškopības produktiem — medus, putekšņiem, peru pieniņa, kam raksturīgas arī uzturlīdzekļu īpašības, indei ir tikai terapeitiska, ārstnieciska vērtība. Senatnē visbiežāk indi lietoja reimatisma, locītavu, nervu sāpju slimniekiem bišu dzēlienu veidā. Tagad šo paņēmienu lieto reti, jo ir izstrādāti dažādi bišu indes ieguves veidi un izveidotas efektīvas zāļu formās ar bišu indi (ziedes, injekciju šķīdumi).

Ir veikti plaši pētījumi par bišu indes farmakoloģiskajām īpašībām un pielietošanas iespējām zinātniskajā medicīnā. Bišu inde kavē impulsu pārvadi nervu sistēmas mezglos, saīsina asins sarecēšanas laiku, paplašina sīkos asinsvadus, pazemina asinsspiedienu, palielina asinsvadu caurlaidību un diurēzi, stimulē virsnieru dziedzerus, pastiprina organisma izturību pret slimībām. Kopumā bišu indes ietekme uz organismu ir ļoti sarežģīta, atkarīga no devas, pielietošanas veida un individuālās jutības. Interesanti, ka dravniekiem pret bišu dzēlieniem, t. i., pret bišu indi, ar laiku veidojas imunitāte, organismā rodas īpašas aizsargvielas. īpaša jutība pret bišu indi ir apmēram 2% cilvēku (vairāk nekā pret citiem biškopības produktiem).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.