Biroju telpaugu karaliene – dracēna kļuvusi neglīta. Kā to glābt? 2
Darbavietā uz palodzes turu dracēnu. Puķe ilgu laiku bija skaista, bet tāda vairs nav. Vai to vēl var glābt? Jautā Evija Liepājā.
Dracēnas ir vienas no izturīgākajām un daudzveidīgākajām istabas puķēm. Tās samierinās ar minimālu kopšanu.
Puķei patīk gaiša vieta, bet ne cepināšanās saules staros. Augs spēj pielāgoties gan trūcīgākiem gaismas apstākļiem, gan sausam gaisam dzīvokļos un birojos, taču nedrīkst pārlaistīt.
Atsūtītajā attēlā redzams, ka dracēnai vairākus gadus trūcis gaismas – par to liecina izstīdzējušais augums un niecīgais lapu pušķis galā. Tādas manāmas daudzos birojos un dzīvokļos.
Dracēnai raksturīgi tas, ka augot apakšējās lapas atmirst un nokrīt, bet augšpusē atkal veidojas jaunas. Stumbrs pēc kāda laika kļūst kails un neglīts.
Atkarībā no dracēnas sugas šī īpašība ir vairāk vai mazāk izteikta, procesi notiek ātrāk vai lēnāk. Smalko lapu īpašnieces straujāk zaudē kompakto formu.
Kad dracēna sāk kļūt neglīta, to nogriež. Galotni liek apsakņoties ūdenī vai augsnē. Ja vēlas puķi pavairot, var nogriezt gabalu kailā stumbra un apsakņot arī to. Ja pods ir gana liels, spraudeņus var iespraust turpat, kur aug mātesaugs, un gaidīt jaunos dzinumus.
Puķe augs kuplāka, jo apgrieztajam augam būs vairākas galotnes.
Tas ir kopīgs gan mazām, gan vairākus metrus garām dracēnām.
Dracēnu ieteicams reizi nedēļā nedaudz pagriezt pa apli, lai tā augtu taisni.
Puķei nepatīk, un lapu gali iekalst, ja uz to tieši plūst radiatoru siltais gaiss.
Turot vēsākās telpās, mazākā podiņā un minimāli laistot, var panākt, ka dracēna lēni aug un ilgi saglabā zemu augumu, nemet lapas. Mazliet ciešanu dracēnai nāk par labu, bet lieks mitrums un pārmēslošana – ne.