Foto – Shutterstock

Mainās arī kaulu struktūra, to virsma top abrazīva un deldē mīkstos audus visapkārt. Menisks pats no sevis nevar sadzīt, tāpēc jāoperē. 0

“Menisku var sašūt vai izņemt tā bojāto daļu. Pēc sašūšanas aptuveni mēnesi jāstaigā ar kruķiem, kāju nedrīkst noslogot, bet pēc daļas izņemšanas cilvēks uzreiz var staigāt,” stāsta ārsts. “Visi pacienti jautā – dakter, bet kāda ir garantija, ka sadzīs? Parasti atbildu, ka garantija ir tikai Šveices pulksteņiem.” Menisku sašuj ar sintētiskiem diegiem, kas nekad neuzsūcas. Lielākoties menisks nesadzīst, bet turas kopā tikai ar šiem pavedieniem. Gadās, ka pēc kāda laika jāņem ārā meniska gabals ar visām šuvēm. Taču Romāns Prozorovičs uzsver – neliela meniska sektora zaudējums, ja tas izgriezts filigrāni un ar laba profesionāļa rokām, nav nekas īpašs. Ja pēc meniska bojājuma salāpīšanas vai izoperēšanas pacients neņem vērā ārsta ieteikumus un turpina intensīvi noslogot locītavu, teiksim, skrienot ultramaratonā, cietušais menisks var plīst citā vietā.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas
Bet, ja menisks izņemts lielā apmērā, palielinās berze starp kauliem. Šādā locītavā vecumdienās artroze iestāsies agrāk nekā veselā, kaut gan mūža garumā cilvēks būs juties visnotaļ komfortabli un celis nekādas problēmas nebūs  sagādājis. Agrāk meniska bojājumus operēja atvērtās operācijās, tagad – galvenokārt mazinvazīvi (artroskopiski).
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.