Foto – Shutterstock

Kāpēc bieži metas mieža graudi 0

Kāpēc atkārtoti metas mieža graudi? Kā no tiem izsargāties? 
Mārtiņš Egle Jelgavas rajonā

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Atbild “Dr. Skricka kontaktlēcu centra” acu ārsts optometrists Rets Skrickis:

“Mieža grauds ir akūts plakstiņa tauku dziedzerīšu baktēriju izraisīts strutains iekaisums. Plakstiņš ir pietūcis un sāpīgs, acs apsārtusi un grauž. Vienlaikus var veidoties vairāki šādi veidojumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk tie rodas cilvēkiem ar vāju imunitāti un cukura diabēta slimniekiem. Tauku dziedzeru izvadkanālu nosprostojumu var veicināt ilgstoša uzturēšanās putekļainā vidē.

Smagos gadījumos ir galvassāpes, pietūkuši limfmezgli pie auss un zem žokļa, retumis arī paaugstināta temperatūra.

Ja uz plakstiņa parādījies šāds veidojums, vajadzētu konsultēties ar acu ārstu. Ja mieža graudi metas bieži, ieteicams apmeklēt ģimenes ārstu, lai pārbaudītu vispārējo veselības stāvokli, noteiktu cukura līmeni asinīs un veiktu citus izmeklējumus.

Visbiežāk mieža grauds apmēram nedēļas laikā uzsūcas pats, taču, lietojot ārsta izrakstītus antibakteriālus pilienus vai ziedi, tas pazudīs vēl ātrāk.

Komplikāciju gadījumā antibiotikas jāuzņem iekšķīgi. Organisma spēcināšanai vēlams polivitamīnu kurss.

Lai mazinātu simptomus un veicinātu strutu izdalīšanos, pie plakstiņa 5 – 10 minūtes vairākas reizes dienā patur vārītu, siltu olu. Mitru kompresi labāk nelikt, jo tā var veicināt infekcijas tālāku attīstību. Mieža graudu nedrīkst spaidīt, jo tas veicinās strutu iekļuvi dziļāk audos, pasliktinot situāciju vēl vairāk. Ja veidojums neatveras pats, ārsts plakstiņā izdara griezienu.

Dažkārt mieža grauds iekapsulējas un pārveidojas krusas graudā – cietā, sāpīgā mezgliņā, kas pats no sevis nepāriet. To ārstē, izņemot ķirurģiski.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.