Biežākie jumta bojājumi un ieteikumi, kā tos novērst 0

Lai arī sabiedrībā ir izplatīts viedoklis par to, ka ēkas nozīmīgākā daļa ir pamati, kuriem jāpievērš īpaša uzmanība, noteikti nedrīkst aizmirst arī jumta daļu, kas rūpējas ne tikai par mājas pievilcību, bet arī tās drošību un kalpošanas ilgumu. Diemžēl, no jumta bojājumiem pasargāta nav neviena ēka, taču, lai radušās problēmas būtu iespējams laicīgi novērst, ir jāveic apsekošana. Pavasaris ir īstais laiks, kad aplūkot sava mājokļa jumtu, lai pārbaudītu tā kvalitāti un drošību.

Reklāma
Reklāma

Kādi bojājumi var rasties jumtā?

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Sniegs, lietus, mitrums un aukstums ziemas laikā ietekmē jumta segumu. Diemžēl, mēdz gadīties, ka pēc šīs sezonas sāk parādīties problēmas. Tās var novērot, piemēram, laikā, kad kūst sniegs. Tad izteikti var redzēt tecējuma vietas, kuras, attiecīgi, liecina, ka nepieciešams jumta remonts.

Vēl viena izteikta pazīme, kas norāda uz apjomīgākiem bojājumiem, ir mitruma un ūdens parādīšanās iekštelpās. To var novērot gan kā slapjumu griestu apvidū, tecēšanas pazīmes uz sienām, kā arī mitrus plankumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat bojājumus iespējams novērot arī, veicot apsekošanu uz jumta. Ja, aplūkojot segumu, piemēram, dakstiņus, metāla loksnes u.c. materiālus, var redzēt plaisas, tās nepieciešams salabot. Arī nolietošanās laika gaitā var radīt sekas, kuras ieteicams laicīgi novērst. Tāpat jābūt uzmanīgiem, kāpjot uz jumta, lai to pārbaudītu vai tīrītu, jo arī šādā veidā iespējams radīt bojājumus virsmā. Ja neesi pārliecināts, ka paša spēkiem vari atrisināt problēmu, prātīgāk ir meklēt uzņēmumu, kura speciālisti parūpēsies, lai jumtu remonts tiktu veikts kvalitatīvi un profesionāli. Lai ietaupītu laiku, vari ielūkoties jumta segumu materiālu kompānijas Monier mājas lapas sadaļā “Meklēt jumiķi” un tirgotāju, kur atradīsi informāciju par zinošiem speciālistiem, kas tev varēs palīdzēt.

Uzmanība jumtam jāpievērš ne tikai ziemas un pavasara, bet arī pārējās sezonās. Tā, piemēram, rudens ir pazīstams ar apjomīgu lapu daudzumu, kas sakrājas gan uz zemes, gan arī jumtiem, tai skaitā arī to satekās un renēs. Ja vēlies pasargāt ēku no ūdens notecēšanas problēmām, rudens nogalē šīs vietas no lapām ir jāatbrīvo.

Ja ziemas laikā uz jumta ir bijis sakrājies sniegs, īpaša uzmanība jāpievērš nožogojumiem, barjerām un jumta daļām, pārbaudot, vai tās nav deformējušās. Ja tas apstiprinās, pastāv risks, ka bojāts varētu būt arī segums. Diemžēl šīs problēmas nereti ir grūti atklāt, jo tādas pazīmes kā ūdens tecēšana telpās, var arī neparādīties.

Kā pasargāt jumtu no bojājumiem?

Lai izvairītos no jumta un tā seguma bojājumiem, kas var novest pie ūdens tecēšanas telpās, nepieciešams veikt vairākus profilaktiskus pārbaudes darbus.

Pirmkārt, uzmanība jāpievērš jumta korei. Tā kā šī ir atklātākā daļa ēkas jumtā, ir jāparūpējas, lai dakstiņi un sateknes būtu novietotas precīzi. Ja nepieciešams, jāveic remonts, pārbaudot arī zemsegumu un blīvējumu.

Otrkārt, jāpārbauda dzegas, kuras nereti mēdz sabojāt spēcīgs vējš.

Treškārt, uzmanība jāpievērš jumta stūriem, ventilācijai un notekām. Kā minējām iepriekš, notekas jāatbrīvo no lapām, tāpat jāiztīra arī dakstiņu apakša un ventilācijas caurules. To izdarot, samazinās aizsprostošanās, kā arī pelējuma rašanās risks.

Ceturtkārt, jums ir jāatbrīvo no augiem un citiem objektiem, kas varētu to apdraudēt. Pievērs uzmanību, vai tuvumā esošo koku zari nav bīstami. Vajadzības gadījumā tos ieteicams apzāģēt.

Reklāma
Reklāma

Visbeidzot, pārbaudi arī to, kādā stāvoklī ir drošības aprīkojums, piemēram, kāpnes, sniega aiztures detaļām u.c. Ja rodas aizdomas par neatbilstošu kvalitāti un tehnisko stāvokli, iesakām sazināties ar profesionālu jumtu meistaru.