Nogurums, trauksme, panikas lēkmes… Biežākās sekas pēc Covid-19 pārslimošanas 0

Kādas ir biežākās sekas pēc Covid-19 pārslimošanas? TV24 raidījumā “Veselības pusstunda” stāsta ģimenes ārste, Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Nogurums, svara pieaugums, slikta oma? 7 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa palēninās, un kā to mainīt
Lasīt citas ziņas

Apkopojot ģimenes ārstu sniegtos datus, secināts, ka visbiežāk pacienti pēc Covid-19 pārslimošanas sūdzas par nogurumu, nespēku. Pēc Covid-19 pārslimošanas tas var ilgt pat pusgadu.

“Noguruma sindroms. Pacientam ir trauksme, nemiers, panikas lēkmes. Pacients slikti guļ. Arī svara pieaugums tāpēc, ka daudz sēž mājās un maz kustās. Ja ir svara pieaugums, tad pieaug sirds veselības problēmas – veidojas tāds apburtais loks,” pacientu sūdzības pēc Covid-19 pārslimošanas uzskaita Kozlovska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat konstatēti dažādi depresijas smaguma pakāpes stāvokļi, astinizācija jeb spēku izsīkums.

“Pacients ir iznīcis. Viņam objektīvi viss ir labi. Visas analīzes, kardiogramma, plaušas – viss ir ideāli, bet pacients nevar normāli, kvalitatīvi strādāt. Nevar normāli justies savā ģimenē,” pastāsta ģimenes ārste.

Viņa akcentē, ka tad bieži rodas agresija, dusmas, baiļu sajūta. Piemēram, pacientam ir tik smaga baiļu sajūta, ka viņš vairs nevar ieiet veikalā vai ilgstoši palikt viens mājās.

“Psihiskās veselības problēmu stāvokļi ir ļoti daudz un dažādi,” uzsver Kozlovska.

SAISTĪTIE RAKSTI