Biežāk pieļautās kļūdas mājās taisot remontu 0
Ikviens no mums reizēm nolemj ar kādu remontdarbu tikt galā pašu spēkiem. Reizēm viss izdodas veiksmīgi un esam ļoti gandarīti. Taču reizēm saprotam, ka darbu veikšanai algot meistaru būtu bijis vienkāršāk, lētāk un mierīgāk. Ja arī Tu esi saskāries ar šādu situāciju vai remontdarbi vēl tikai tiek plānoti, tad izlasi šo rakstu, lai no biežāk pieļautajām kļūdām izvairītos.
Informācijas trūkums
Pirmā kļūda, kas visbiežāk tiek pieļauta, ir dezinformācija, jo bieži neizlasām informāciju par nepieciešamo lietu vai darbību, ko nepieciešams veikt, tādējādi īsti nezinot, kā to pareizi paveikt, jau esam uzsākuši kādus soļus remonta veikšanai. Un beigās jau izdarīto var nākties pārtaisīt.
Tāpēc vienmēr pirms ko iesāc darīt, rūpīgi iepazīsties ar visu pieejamo informāciju, tai skaitā pakonsulējies ar draugiem, paziņām un arī ar konsultantiem veikalos. Tāpat izlasi grāmatās, žurnālos un internetā pieejamo informāciju, kas ir tik viegli pieejama. Tas, protams, aizņem laiku, bet garantē veiksmīgāku gala rezultātu.
Lētas izmaksas
Nākamā, kā bieži pieļaujamā kļūda, ir izvēles izdarīšana par labu lētākajam – darbaspēkam, precēm, materiāliem, iekārtām utt. Ne vienmēr dārgākais variants būs arī tiešām labāks un kopsummā izdevīgāks, bet izvēlēties vienmēr visu vislētāko arī nevajadzētu. Jo arī mēs katrs par kvalitatīvi padarītu darbiņu vēlamies saņemt atbilstošu samaksu.
Tāpēc uz reklāmas saukli “Lēti!” nevajadzētu paļauties, bet veikt pakalpojuma vai preces salīdzināšanu ar līdzvērtīgu servisu vai preci. Ļoti liela cenas starpība var signalizēt par patiešām nekvalitatīvu lietu.
Impulsīvi pirkumi
Kā nākamais būtu jāmin impulsīvi pirkumi. Visiem zināms teiciens “desmit reizes nomēri pirms nogriez” un tieši tā arī vajadzētu rīkoties, kad veic remontdarbus. Neviens nevēlētos attapties, kad virtuves iekārtas izmēri neatbilst telpas iespējām, bet tā var notikt, ja kārtīgi netiek veikti aprēķini.
Vienmēr padomā un parēķini, vai liela izmēra mēbeles un iekārtas varēs ienest pa durvīm, vai tās ir izjaucamas, u.tml. Tāpat steigā un visu kārtīgi nepārdomājot var nopirkt, piemēram, krāsu, kuru nav paredzēts uzklāt uz konkrētā materiāla virsmas.
Vienmēr iepazīsties ar informāciju uz preces etiķetes un instrukcijā. Tāpat apseko telpu – kur atrodas logi, durvis, rozetes, trubas, un vai tas viss netraucēs kādas mēbeles, iekārtas ievietošanai.
Interjers
Dažiem tas var nešķist būtiski, bet telpām ir jābūt funkcionālām un praktiskām, nevis tikai gaumīgi iekārtotām. Ir jāsaprot, kāds būs telpas galvenais uzdevums un tad ar mēbelēm, apgaismojumu un interjeru to arī panākt. Vai ēdamgalds tiešām ir nepieciešams virtuvē un tiks ikdienā lietots, vai tas vairāk pārvērtīsies par vietu, kur novietot dažādas mantas?
Tas virtuvē var radīt nesakārtotību un lēnām arī neapmierinātību. Tāpat cik, piemēram, liela ir nepieciešama virtuves iekārta? Ja mājās tiek gatavots maz, tad izvēlies to nelielu, nevis tādu, kas aizpilda visu telpu.
Vajadzētu atturēties no pilnīgi nevajadzīgu lietu iegādes. Tas gan vairāk attiecināms uz dekoriem un stila elementiem, bet arī, ja pārsvarā ēd ārpus mājas, tad nav nepieciešams iegādāties trīs virtuves kombainus, jo visas šīs lietas tāpat prasīs uzkopšanas darbus. Ja iegādāsies praktiskas lietas un tikai tik, cik Tev ikdienai nepieciešams, tad Tev būs plašākas telpas un vieglāka uzkopšana.
Kvalitatīvas preces, materiāli, piederumi un iekārtas nopērkamas interneta veikalā 220.lv. Šeit atradīsi gan virtuves iekārtas, gan flīzes, gan piederumus interjera dizainam un visu citu nepieciešamo veiksmīgam remontam. Lai Tev veiksmīgi pirkumi!