Foto – Dainis Bušmanis

Biedrība: Gaļas liellopu audzētājiem šī sezona bijusi pārbaudījumiem pilna 0

Gaļas liellopu audzētājiem laika apstākļu dēļ šī sezona bijusi pārbaudījumiem pilna, atzina biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve Līva Norkārkle.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

“Gaļas liellopu audzētājiem šī sezona bija pārbaudījumiem pilna, jo pavasarī bija pārāk sauss un zāle neauga, savukārt laikā, kad bija jāgādā lopbarība ziemai, bija pārāk lietains un neizdevās savākt kvalitatīvu lopbarību,” sacīja Norkārkle, atgādinot, ka lielākoties gaļas liellopi tiek audzēti pēc bioloģiskās lauksaimniecības metodēm.

Norkārkle piebilda, ka gaļas liellopu audzēšanas saimniecības arvien vairāk pievēršas augkopībai – proteīnaugu audzēšanai liellopu nobarošanai, kas ir iepriecinošs fakts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņas teiktā, pēdējo gadu laikā gaļas liellopu nozare ir piedzīvojusi izaugsmi. Tas ir saistīts ar piena krīzi, kamdēļ piensaimnieki pārgāja uz gaļas liellopu audzēšanu, kā arī gaļas liellopu audzēšanai piemēroto platību apgūšanu.

Viņa atzīmēja – kā ik katru rudeni, arī šogad gaļas liellopu piedāvājums ir liels, kā rezultātā cenas samazinās. Arvien vairāk gaļas liellopu pircēju pievērš uzmanību tieši kvalitatīviem lopiem, kuru Latvijā patlaban ir tikai aptuveni 40%. “Diemžēl ar kvalitatīviem liellopiem nevar nokomplektēt konkrēto apjomu, klāt tiek likti arī pārējie gaļas liellopi, kā rezultātā cena vairāk nav tik augsta un cietējas ir tās saimniecības, kuras prot izaudzēt kvalitatīvus dzīvniekus,” atzina biedrības pārstāve.

“Zemnieku saeima” ir dibināta 1999.gadā, biedri ir 900 saimniecības, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.