“Mēs sākam domāt tikai tad, kad ūdens jau smeļas mutē!” Jaunups par biedēšanu un vakcinēšanos 141
Biedēšana ir viena no metodēm, kā dažreiz piespiest pieņemt saprātīgus un vajadzīgus lēmumus, šādu viedokli kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” pauda Edgars Jaunups, “Latvijas Attīstībai” valdes loceklis.
“Piedodiet, bet tiek biedēti arī Jāņu svinētāji katru gadu jau 20 gadus ar televīzijas reklāmām, ka nāve ir tuvu, ja tu lieto alkoholu un brauc ar mašīnu,” sacīja Jaunups.
Bet, pēc viņa teiktā, lai arī tā uzlabo statistiku, tomēr tā arī ir biedēšana.
“Tā visa ir biedēšana. Un tad ir rezultāts. Un biedē ne tikai pašu, kā sacīt, plānprātiņu, kurš ir gatavs to darīt, bet biedē arī viņa vecākus, ģimenes locekļus, lai tie arī iesaistās,” klāstīja Jaunups.
Līdzīgi esot arī ar vakcināciju, norādīja Jaunups, atzīstot, ka diemžēl, bet biedēšana ir viena no metodēm un bieži vien ne tā neiedarbīgākā.
Vērtējot, kā varētu attīstīties tālākā iedzīvotāju pārliecināšana par vakcinēšanos pret Covid-19, Jaunups sacīja, ka, visticamāk, mēs nonāksim līdz tai situācijai, ka atkal ar augstu varbūtību pieaugs saslimušo skaits.
Tad, pēc Jaunupa domām, statistikā būšot redzams, ka tie, kas saslimst un mirst, ar izteiktu procentuālo pārsvaru būšot tie, kuri nav vakcinējušies.
Jaunups arī atzīmēja, ka, neskatoties uz to, ka šobrīd ir izveidojies vakcīnu krājums, tomēr iespēju robežās būtu vēlams šo krājumu paturēt kā rezervi, jo, ļoti iespējams, ka pedējā brīdī var augt pieprasījums pēc tām.
“Tad, kad jau smeļas mutē ūdens, tad sākam domāt un raustīties,” komentēja Jaunups.
Vērtējot arī to, kas varētu pamudināt Latvijas iedzīvotājus tomēr izlemt par labu vakcinācijai pret Covid-19, Jaunups sacīja, ka, visticamāk kaut ko varētu mainīt Covid-19 saslimstības pieauguma saasinājums.