Biedējoši: datorsimulācija atklāj, ka kodoltrieciena rezultātā piecu stundu laikā bojā ietu 34 miljoni cilvēku 170
Kas varētu notikt, ja Krievijas diktators Vladimirs Putins Ukrainā izmantos kodolieročus? Biedējoša datorsimulācija atklāj, kā Krievijas kodoltrieciena rezultātā piecu stundu laikā ietu bojā 34 miljoni cilvēku, vēsta izdevums “Daily Mail”.
Četru minūšu animācijas filmu izstrādājuši Prinstonas universitātes pētnieki. Šī filma radīta jau 2017.gadā, taču karš Ukrainā un Putina draudi par kodolieroči izmantošanu, atkal padarījuši to aktuālu.
“Cik var spriest, šī ir visnopietnākā krīze ar potenciālu kodoldimensiju, kurā ir iesaistīta Krievija un ASV/NATO kopš aukstā kara beigām, pat ja kodolkara risks joprojām tiek uzskatīts par “mazu”,” atzina viens no autoriem.
Modelis, kas balstīts uz reālistiskiem datiem par kodolspēka pozām, mērķiem un cēloņsakarības aplēsēm, paredz, ka dažu stundu laikā mirs 34,1 miljons cilvēku. Ievainoti tiks vēl 55,9 miljoni cilvēku, neietverot tos nāves gadījumus, kas sekos pēc tam.
Kodolkara simulatori var šķist biedējoši, taču valdības tos var izmantot, lai izstrādātu ārkārtas rīcības plānus un izglītotu sabiedrību par to, kā izdzīvot uzbrukumā.
Šī simulācija sākas tradicionāla konflikta kontekstā, kas nav saistīts ar kodolenerģiju.
Krievija raida brīdinājuma šāvienu no bāzes, kas atrodas netālu no Kaļiņingradas, lai apturētu ASV un NATO virzību uz priekšu, pirms tās atriebjas ar vienu taktisku gaisa triecienu.
Pēc tam Krievija nosūta 300 kaujas galviņu sprāgstvielas, kas tiek pārvadātas ar lidmašīnām vai tuva darbības rādiusa raķetēm, uz NATO bāzēm un karaspēka virzību Eiropā.
Starptautiskā militārā alianse pēc tam atbildētu ar aptuveni 180 lidmašīnu kodolieročiem.
Paredzams, ka šajā posmā bojāgājušo skaits trīs stundu laikā sasniegs aptuveni 2,6 miljonus cilvēku, un Eiropa būtībā ir iznīcināta.
Pēc tam NATO darbojas no kontinentālajām ASV un kodolzemūdeņu flotēm, veicot stratēģisku kodoltriecienu ar aptuveni 600 kaujas galviņām.
Pirms šī trieciena trāpījuma un tās ieroču sistēmu iznīcināšanas Krievija palaiž kodolieročus no raķešu tvertnēm, zemūdenēm un mobilajām palaišanas platformām.
Modelis paredz 3,4 miljonus upuru no šīs kara fāzes, kas ilgtu tikai 45 minūtes.
Konflikta pēdējā fāzē abas puses vēršas pret viena otras 30 visvairāk apdzīvotajām pilsētām un ekonomikas centriem, izvietojot katrā no 5 līdz 10 kodolieročiem, lai mēģinātu kavēt katras puses atkopšanos no kara.
Pētnieki secina, ka šāds solis 45 minūšu laikā nozīmētu vēl 85,3 miljonus upuru.