Biedējošā stunda no 3:00 – 4:00 naktī jeb raganu stunda: ko tas patiesībā nozīmē? 0
Saskaņā ar dažādu tautu ticējumiem, tā dēvētās “raganu stundas” vai “dēmonu stundas” ir laika posms no 3 līdz 4 naktī un šo laiku ezotēriķi saista ar dažādām pārdabiskām parādībām.
Tāpat dažos avotos minēti pavisam konkrēti mistiski – bīstamie laiki un tie ir: 2:16 naktī, 3:00 naktī, 3:15 naktī un 3:33 naktī.
Vai bažām un bailēm par šiem mistiskajiem laikiem mūsdienās ir pamats?
-
-
- Cilvēka ķermenis ir aprīkots ar iekšējo bioloģisko pulksteni un tas ir cieši saistīts ar dienas un nakts maiņu. Tieši šis “pulkstenis” ietekmē arī cilvēka pašsajūtu, kad miegā ķermenis sasniedz viszemāko ķermeņa temperatūru un guļ visdziļākajā miegā. Visas cilvēka dabiskās, bioloģiskās funkcijas praktiski ir iemigušas.
- Statistikas dati liecina, ka slimnīcās un veco ļaužu pansionātos visbiežāk cilvēki mirst laika posmā no 3 līdz 4 naktī. Saskaņā ar Hārvardas universitātes medicīnas skolas pētījumiem, nāves iespējamība pieaug tieši šajās nakts stundās.
- Tāpat šajā laikā cilvēks jūtīgāk reaģē uz dažādiem fizioloģiskajiem stimuliem. Piemēram, ekstrasensi apgalvo, ka tieši šajās stundās strādāt ar cilvēka zemapziņu ir visvieglāk.
- Lielais vairums miega paralīzes notiek tieši šajā laikā. Agrāk uzskatīja, ka miega paralīze un citas nelaimes bija saistītas ar tumšajiem spēkiem – kā, piemēram, raganām un dēmoniem. Ticēja, ka viņi šajā laikā veic savdabīgus rituālus, un tas ietekmē cilvēkus. Taču mūsdienu pētījumi ir pierādījuši, ka miega paralīze ir saistīta ar cilvēka smadzeņu darbību un kā jau augstāk minēts, tieši šajās nakts stundās cilvēka ķermenis fizioloģiski “asāk” reaģē uz dažādiem kairinātājiem, kā rezultātā, miega paralīze visbiežāk ir vērojama tieši šajā laika posmā.
- Daudzi cilvēki atzīst, ka naktī bieži gadās pamosties tieši laika posmā no 3 līdz 4. Daudzi tāpat atzīst, ka miegs šajā laikā kļūst trauslāks un bieži sapņos rādās murgi. Zinātnieki to skaidro tā: piemēram, sievietes pusmūžā ļoti bieži cieš no dažāda veida miega traucējumiem. Turklāt daudzi cilvēki pusmūžā sāk gulēt īsākas nakts stundas. Tātad, ja mēs dodamies gulēt agrāk, tad ļoti iespējams, ka pamodīsimies laika posmā no 3 līdz 4 naktī. Cilvēkiem pusmūžā bieži vairs nav fizioloģiski nepieciešamas vairāk kā 6-7 miega stundas.
- Taču ezotēriķi un burvji uzskata, ka tas var nebūt vienkārši bezmiegs. Ja cilvēks regulāri pamostas šajās nakts stundās, tas norādot uz vēl kaut ko. Viņi uzskata – tie, kas regulāri mostas šajās nakts stundās patiesībā piedzīvo tā saucamo dvēseles atjaunošanos. Tas ir laiks, kad ar cilvēka dvēseli viegli var sazināties dažādi gari.
-
- Ja jūs regulāri mostaties šajā laikā un pēc tam ilgi nespējat aizmigt, jo atmiņā palicis kāds sapnis, pierakstiet to. Un analizējiet. Centieties saprast, ko jums vēlas pateikt garu pasaule un, iespējams, jūs spēsiet šo problēmu atrisināt, tā iesaka ezotēriķi.
Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.