Visā mājā 0
Elektrības slēdzim vajadzētu atrasties zemāk, lai mazulis paaugoties varētu ieslēgt gaismu savā istabā vai tualetē, bet elektrības rozetei, kur mazie pētnieki var iebāzt matu sprādzes, dakšiņas vai citus metāliskus priekšmetus, kas vada elektrību un var izraisīt elektroapdegumu, jāatrodas mazulim neaizsniedzamā augstumā, vai arī tā jānosedz ar speciāliem plastmasas aizsegiem.
Logi un balkona durvis jānodrošina ar speciāliem bloķētājiem, lai bērns nevarētu tās atvērt, saspiest pirkstus, izkrist vai izkļūt ārā. Mazuli, pavadot vai sagaidot vecākus, nevajadzētu celt uz palodzes, lai paaugoties viņš pats nemēģinātu tur uzrāpties, riskējot izkrist, ja logs būs atvērts.
Mēbelēm ar asiem stūriem jāizmanto ieapaļi stūru uzliktņi, kas mīkstina triecienu, ja bērns uzskrien tiem virsū.
Skapji un plaukti jānostiprina tā, lai bērns tos nevarētu uzgāzt sev virsū. No sekciju zemākajiem plauktiem jāizņem stikli. Jāpārbauda, vai zemākajos plauktos un atvilktnēs neglabājas plīstoši, asi vai bērnam citādi bīstami priekšmeti.
Jāatsakās no galdauta klāšanas, jo bērns var pavilkt tā stūri, uzraujot sev virsū visu, kas uz tā atrodas.
Draudus mazulim var radīt garas aizkaru vai žalūziju lentes un striķi, kuros viņš var sapīties.
Vadiem un pagarinātājiem jāatrodas nesasniedzamā augstumā vai jābūt nomaskētiem.
Ja mājoklī ir kāpnes, tām jāpieliek slēdzama aizsargsētiņa, kuru mazais nevar atvērt.
Mājas aptieciņa jāglabā bērnam nepieejamā vietā, jo krāsainas tabletes var noturēt par konfektēm. Medikamentiem nevajadzētu atrasties arī pieaugušo somā vai apģērba kabatās, kam mazais var piekļūt.
Jāgādā, lai mazulis nevar tikt klāt sadzīves priekšmetiem ar baterijām, kas satur kodīgu sārmu.
Bērnam sasniedzamā vietā nedrīkst turēt apavu tīrīšanas līdzekļus, ko viņš var pagaršot vai sev uzsmidzināt. Arī sadzīves ķīmijas līdzekļi jāievieto aizslēdzamā skapītī.
Ārdurvīm vienmēr jābūt aizslēgtām, lai mazais nevarētu izkļūt pa tām ārā. Uz durvju malām jāuzliek uzmavas, lai mazais, tām aizveroties, nesavainotu pirkstus. Visbiežāk tā notiek, ja ģimenē ir vairāki bērni, jo kāds mēdz virināt durvis, bet cits iebāzt to spraugā roku.
Puķpodi jānovieto pietiekami augstu, lai mazais tos nevarētu uzraut sev virsū. Jāielāgo, ka daudzus augus, piemēram, dīfenbahiju ir bīstami nogaršot, jo tā var izraisīt barības vada ķīmisku apdegumu.
Skapīšu pretējo pušu durvis savelk kopā ar speciālu stīpiņu un uzliek fiksatoru, lai mazajam nebūtu iespēju veikt tajos revīziju.
Veļasmašīnai nepieciešams aizsargmehānisms, kas neļauj atvērt durvis, kamēr tā darbojas. Ja tāda nav, tās darbošanās laikā mazo tuvumā nedrīkst laist.
Bērnam sasniedzamā vietā neatstājiet ieslēgtu gludekli. Arī pēc izslēgšanas novietojiet to bērnam nepieejamā vietā.
Kamīnam jābūt ar aizveramām durvīm un tam priekšā jānovieto norobežojoša sētiņa.
Neturiet mazulim pieejamā vietā plastmasas maisiņus – bērns tos var uzmaukt galvā un nosmakt.
Priekšmetus ar sīkām detaļām, piemēram, elektroierīču vadības pultis un krelles, jāglabā bērnam nepieejamā vietā.