Bērziņš: Pensionēšanās vecumu var paaugstināt no 2014.gada, to darot pēc iespējas lēnāk 0

Pensionēšanās vecumu var sākt paaugstināt no 2014.gada, ja tiek saglabāta iespēja priekšlaicīgi pensionēties un ja vecuma sliekšņa paaugstināšana notiek pēc iespējas lēnāk, šodien kopīgajā preses konferencē ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slaveni mīļākie, veģetatīvā distonija, sēras, ticība un alkohols: izcilās aktrises Rēzijas Kalniņas dzīves līkloči
Kokteilis
noveco katras zodiaka zīmes pārstāvji? Dvīņi vienmēr paliek bērnišķīgi, bet Auns plāno nodzīvot līdz 120 gadiem
Kokteilis
“Vecāki, lūdzu, pārtrauciet bērniem teikt šīs 5 frāzes!” aicina psiholoģe 9
Lasīt citas ziņas

Viņš vērsa uzmanību uz situāciju Polijā, kur ir aktuāls jautājums par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu līdz 67 gadiem.

“Tātad neesam pionieri, kas šajā procesā skrien uz priekšu,” secināja Bērziņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Tiesībsarga biroja pārstāve Ineta Rezevska norādīja, ka politiķi, nepildot iepriekš panākto vienošanos par pensionēšanās vecuma paaugstināšanas sākšanu 2016.gada, mudina iedzīvotājus izvairīties no nodokļu maksāšanas. Dombrovskis šodien skaidri neatbildēja uz jautājumu, kā viņš vērtē šādu seku iespējamību.

Tomēr premjers skaidroja, ka kopš iepriekš panāktās vienošanās ir mainījušies divi apstākļi, kuri ļauj tagad reformu sākt veikt no 2014.gada. Pirmkārt, valdība ir pagarinājusi un plāno arī ilgtermiņā saglabāt priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju. Otrkārt, 2014.gadā un 2015.gadā pensionēšanās vecuma paaugstināšana notikšot pakāpeniski pa trīs mēnešiem gadā. Valdības vadītājs uzskata, ka no sākotnējās vienošanās pirmās sāka atkāpties arodbiedrības, prasot priekšlaicīgās pensionēšanās termiņa pagarināšanu.

Jau ziņots, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz pensionēšanās vecuma paaugstināšanu līdz 65 gadiem, un komisija lūgs Saeimas prezidiju šo jautājumu iekļaut izskatīšanai parlamenta 19.aprīļa sēdē.

Par balsoja seši deputāti, trīs balsoja pret un divi atturējās.

Šodien komisijas sēdes laikā Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V) izskaidroja “par” argumentus, savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, kā arī Tiesībsarga biroja pārstāve pauda neapmierinātību par steigu, nosakot, ka pensionēšanās vecums tiek paaugstināts no 2014.gada, nevis no 2016.gada, kā bija plānots iepriekš.

Kā ziņots, komisijas šodienas sēdes darba kārtībā bija valdības iesniegtie grozījumi likumā par valsts pensijām, kas paredz no 2014.gada paaugstināt pensionēšanās vecumu.

Risinot ar sabiedrības novecošanos saistītās problēmas, likumprojekts paredz pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu gan vīriešiem, gan sievietēm, līdz 2020.gadā tas sasniegs 65 gadu vecumu.

Reklāma
Reklāma

Vienlaikus valdības izstrādātie likuma grozījumi paredz paaugstināt minimālo apdrošināšanas stāžu, kas nepieciešams, lai iegūtu tiesības uz valsts vecuma pensiju. 2014.gadā to plānots paaugstināt no 10 līdz 15 gadiem, bet 2020.gadā – līdz 20 gadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.