Kā lietot kurkumu sasituma gadījumā? 0

“Jūsu žurnālā lasīju par kurkumas pulveri. Es sasitu kāju, un izveidojās čūla. Vai pulveris jāber rētā vai jādzer iekšķīgi?” ILGA LAIZĀNE JĒKABPILĪ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Čūla, kas izveidojas pēc sasituma, var liecināt par asinsrites traucējumiem kājā. Turklāt tā var būt neliela vai milzīga, vaļēja, asiņojoša, strutojoša brūce, vienlaikus mēdz būt sāpes, tūska… Bet gadās arī citādi, tāpēc par situāciju, kādā esat nonākusi, parasti saka: labāk vienreiz redzēt… Tikai pēc apskates var spriest, kāda ārstēšana un kādi līdzekļi nepieciešami.

Netradicionālās medicīnas centra “Aparmita” ājurvēdas ārste Ilona Ābele-Šrenka uzsver: ja ir akūts iekaisums un brūce struto, kurkumu lietot nedrīkst ne ārīgi, ne iekšķīgi. Tas tālab, ka kurkumas saknes sastāvvielas gan lieliski dziedē brūces (tām ir antiseptiska, pretiekaisuma un pretmikrobu iedarbība), gan vienlaikus silda. Savukārt termāla iedarbība iekaisumam par labu nenāk – temperatūras paaugstināšanās bojājuma vietā veicina infekciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.