Vecāku loma 4

Bērnu vecāku dibinātās Cēsu Jaunās sākumskolas pirmsskolā šoruden uzņems papildu grupu, tik populāra skola ir kļuvusi. Šeit ģimenes iesaistās skolas dzīvē.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
TV24
Laiks uzzināt atbildi uz šo visiem interesējošo jautājumu! Cik vidēji pelna “Bolt Food” kurjers? 8
Lasīt citas ziņas

– Sarunu vakaros ar vecākiem pārrunājam skolas notikumus, mērķus, par rezultātiem informējam iknedēļas avīzē, rīkojam vecāku mācības. Lai pēc iespējas vairāk vecāku varētu izmantot šo iespēju, nākamajā gadā plānojam vecākiem piedāvāt video mācības. Vecāki piedalās skolas vides pilnveidošanā, resursu sagādē, – stāsta pirmsskolas vadītāja Arta Bildere. Viņai grūti prognozēt, tieši kādas zināšanas būs nepieciešamas bērniem, kad viņi būs izauguši un beiguši skolu, taču ir skaidrs, kādu pedagogi vēlas redzēt skolas absolventu.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Patstāvīgums, radošums, kritiskā domāšana, sociālā atbildība, savstarpēja sadarbība, sevis izprašana, spēja sevi motivēt sasniegumiem, drosme kļūdīties un nebaidoties iet tālāk – visas šīs īpašības un prasmes ir un būs vērtīgas. Tāpēc mācību procesu v
irzām tā, lai bērnos šo visu attīstītu. Piemēram, mērķtiecīgi veicinot kritiskā domātāja prasmju attīstību jaunāko bērnu grupās, pirmsskolas vecākajā grupā bērni ir gatavi paši izvēlēties pētāmās tēmas, kopā ar pedagogu izvirzīt mācību uzdevumus. Svarīgi, ka pedagogi un bērni šajā procesā ir līdzvērtīgi sadarbības partneri, – stāsta vadītāja Arta Bildere. Pirmsskolas nelielajās grupās (9 –12 bērni) katrs bērns jauno var izzināt un pētīt viņam atbilstošā tempā.

– Mums šķiet svarīgi saglabāt un veicināt bērna dabisko zinātkāri, rosinot bērnus pašus izdarīt izvēli. Bērns savā būtībā ir pacietīgs un neatlaidīgs, ja vien viņam ļauj darīt. Darīt to, kas viņam ir svarīgs, aizraujošs. Pirmsskolai ir jābūt vietai, kur bērnam ir interesanti, – ir pārliecināta Arta.

Pagājušajā mācību gadā vecākajās pirmsskolas grupās un no rudens arī jaunākajās grupās viena diena būs atvēlēta sociālo prasmju apguvei. Lai tā noritētu kvalitatīvi, arī paši pedagogi reizi nedēļā mācās skolas psiholoģes vadībā.

– Aktīvi savstarpēji dalāmies pieredzē, mācāmies viens no otra, filmējam stundas, kopā analizējam tās. Laika un finanšu resursus ieguldām pašu organizētās pedagogu mācībās. Regulāri izvērtējam padarīto – gan sasniegumus, gan kļūdas, kopā izvirzām mērķus, nonākam pie jauniem izaicinājumiem, – stāsta Arta Bildere.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.