Bērnu slimnīcas virsārste: “Es tomēr aicinu vīriešus armijā pašiem tikt galā” 85
“Jā, mums ir dzimumu vienlīdzība, bet sievietēm es noteikti neatbalstu obligāto dienestu,” TV24 raidījumā “Preses klubs” savi viedokli par ierosinājumu Valsts aizsardzības dienestā iesaukt arī sievietes pauž Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe.
Kā vienu no argumentiem, kāpēc Renāte Snipe nepiekrīt, viņa min mītu, ka vīrieši ir slikti sagatavoti un netiek galā, bet, ierodoties sievietēm, būs kārtība.
“Nē, es tomēr aicinu vīriešus armijā pašiem tikt galā,” mudina Snipe. Viņasprāt, sievietes, kas vēlas dienēt noteikti ir laipni jāuzņem, tomēr tam jānotiek brīvprātīgi. Kā otru būtisku iemeslu, kāpēc sievietēm noteikti nav jābūt obligātajā dienestā, Renāte Snipe min elementāri fizioloģisku: “Lai viens vīrietis radītu pēcnācējus, diži daudz laika nevajag. Bet, lai viena sieviete radītu pēcnācējus, vajag vismaz deviņus mēnešus.”
Bērnu slimnīcas virsārste atgādina, ka ir jādomā, kā uzlabot demogrāfisko situāciju Latvijā. Tomēr, ja iestāšanās armijā ir brīvprātīga sievietes iniciatīva, Snipe to vērtē atzinīgi. Viņa atminas laiku, kad iesaukšana armijā nebija priecīgs notikums. Šobrīd, kopš Latvija ir NATO dalībvalsts, daudz kas ir mainījies uz labo pusi.
“Viss, kas notiek Latvijas armijā sadarbībā ar sabiedrotajiem, ir tiešām fantastiski,” Renāte Snipe dalās pieredzē sastopoties bērnībā ar krievu armijas karavīriem un mūsdienās ar kādu no NATO karavīriem. Virsārstes vārdiem šobrīd Latvijas un sabiedroto karavīri ir: “Ārkārtīgi pozitīvi, jauki, kolosāli, fantastiski cilvēki.”
Obligāto dienestu vīriešiem Renāte Snipe viennozīmīgi atbalsta: “Tā ir tāda zināma iniciācija, tas ir briedums.”