Foto-LETA

Bērnu slimnīcā veidojas rindas; trūkst 86 ārstu 2

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā garākās rindas ir pie kardiologa, acu ārsta, otolaringologa, psihiatra un ģenētikas speciālistiem, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja slimnīcas vadītāja Anda Čakša.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Viņa pastāstīja, ka rinda pie kardiologa varēja sasniegt 107 dienas, pie acu ārsta – 155 dienas, pie otolaringologa – 48 dienas, pie psihiatra rinda varēja sasniegt 88 dienas, bet pie ģenētikas speciālista – 108 dienas. Šāda informācija par rindām apkopota 1.aprīlī.

Tāpat slimnīcā ir 86 ārstu un 99 aprūpes personāla vakances. “Kritiskās” specialitātēs – oftalmoloģija, kardioloģija, ģenētika, psihiatrija, pediatrija – pēdējo gadu laikā nav izdevies piesaistīt jaunus rezidentus, informēja slimnīcas pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par rindu iemesliem, Čakša minēja pieaugošu pieprasījums pēc Bērnu slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī to, ka medicīniskā personāla kapacitāte ir nepietiekama, lai būtiski palielinātu pieņemšanas apjomu ambulatoro pacientu apmeklējumiem, tāpat valsts noteiktie ambulatorās veselības aprūpes speciālistu darba apmaksas tarifi ir zemi. Slimnīcas vadītāja minēja arī citus iemeslus.

Savukārt kā risinājumi rindu problēmai minēti ambulatoro pacientu plūsmas strukturēšana un prioritārās rindas izveide, sistēmiskas izmaiņas veselības aprūpes organizēšanā, piemēram, kvalitatīvi nosūtījumi sekundārās un terciārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai, centralizētas rindas izveide nacionālajā līmenī noteiktu valsts apmaksātu bērnu rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai, kā arī klīnisko diagnostikas, ārstēšanas un dinamiskās novērošanas vadlīniju sagatavošanas un reģistrēšanas Nacionālajā veselības dienestā veicināšana. Tāpat būtu jāizveido hronisko pacientu reģistrs elektroniskajā veselības nozares vadības sistēmā, sacīja Čakša.

Runājot par rindām, Čakša pauda, ka ir dažas lietas, ko var izdarīt slimnīca, ir jautājumi, kurus var mainīt, sadarbojoties ar Veselības ministriju. Tāpat jāmaina sadarbība ar ģimenes ārstu praksēm.

Par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem šodien diskutēja arī Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija. Nacionālā veselības dienesta pārstāvji informēja deputātus par rindām uz plānveida izmeklējumiem, kas bija atšķirīgi dažādos reģionos. Atbildot uz deputātu jautājumu, vai rindas nevarētu “izlīdzsvarot” starp reģioniem, NVD skaidroja, ka pacientiem ir tiesības izvēlēties ārstniecības iestādi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.