Bērnu ballīte sporta muzejā – aizraujoši, ekskluzīvi, nedārgi 0

Sarīkot bērna dzimšanas dienas ballīti ārpus mājas, interesanti un par demokrātisku cenu – piekritīsiet, šādu kombināciju Rīgā “izspēlēt” nav viegli. Taču var! Mūsu pieredze bija pietiekami spilgta, lai par to pastāstītu arī citiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Meitas 10. dzimšanas dienas ballīte notika Latvijas Sporta muzejā. Ikviens, kam par to ieminos, pauž pārsteigumu, jo nebija iedomājies, ka arī tur var notikt šāds pasākums. Bet citos muzejos var, kāpēc lai sporta muzejs būtu sliktāks? Interneta mājas lapā gan šāda iespēja nav minēta, taču sazvanoties izrādījās, ka viss ir iespējams. Cena – 21 eiro stundā, rezervējām sev trīs. Sākumā šķita, ka varētu būt par ilgu, tomēr beigās izrādījās tieši laikā – ne par daudz, ne par maz.

Muzejā ir 5,5 metrus augsta klinšu kāpšanas siena, visas trīs stundas klāt bija arī instruktors, kas rūpējās, lai process notiktu droši, un bērni šo iespēju izmantoja ar lielu entuziasmu, kāpdami vairākiem piegājieniem. Arī piecus gadus vecas meitenes tika līdz augšai un galvenais – nenobijās. Pieaugušie kāpjot pirmo reizi ieguva savu emociju gammu. Vēl ir galda futbols un galda hokejs, plus ekspozīcijas – šobrīd ir Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm veltīta izstāde, kā arī ekspozīcija par skeletona superbrāļiem Martinu un Tomasu Dukuriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atsevišķa vieta galdiņam, kur var panašķoties, beigās, protams, neiztrūkstošā kūkas ēšana.

Savu laiku mums veltīja arī muzeja vadošā pētniece Rita Apine, kurai kopš 1979. gada pieder Latvijas rekords 1500 metru skrējienā. Sievietēm individuālajās distancēs tas ir visilgāk nepārspētais valsts rekords. Pēc stāstījuma par sporta būtību un vēsturi bērni varēja mēģināt pacelt svaru bumbu un noteikt tās svaru. Izskanēja versijas no 25 līdz pat 100 kg, pareizā – 32.

Acīmredzot brīvdienās muzeja apmeklētāju skaits nav liels, tāpēc uz mūsu trīs stundām pie ieejas durvīm tika izlikts paziņojums, ka notiek slēgtais pasākums. Patiešām ekskluzīva sajūta.

Jā, nebija animatoru, kas īpaši izklaidētu bērnus, tomēr neviens negarlaikojās. Domāju, ka ballīte sporta muzejā varētu būt piemērota 8 – 12 gadu veciem bērniem. Jaunākiem un vecākiem varētu nebūt aizraujoši, taču, iespējams, kļūdos. Jubilāram pat nav jābūt uz sportu ar tu, lai dzimšanas dienu svinētu sporta muzejā. Ja vēl paši izdomā kādu atrakciju, kā mēs ar spontāno ideju par “manekenu izaicinājumu” – jautrība garantēta. Galvenais – arī bardaks neveidojās un eksponāti necieta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.