Kad noskaidrojas, ka trokšņus ausīs izraisījis kakla skriemeļu, galvas, kakla, plecu muskuļu sasprindzinājums, ar masāžu, vingrošanu, fizikālās terapijas metodēm var mazināt fizisko vai emocionālo stresu, lai troksnis ausī atkāptos. Savukārt no sēra korķa radītā spiediena un trokšņiem ausīs atbrīvo profesionāla ārējās auss kanāla iztīrīšana. Hroniskos gadījumos lieto gan homeopātiskos preparātus, gan klasiskos medikamentus. Netradicionālu metožu piekritēji var izmēģināt adatu terapiju. 0
Taču, ja cilvēks joprojām neliekas ne zinis par diskomfortu un neievēro dzirdes higiēnu, septiņu astoņu gadu laikā var pārstāt dzirdēt visas skaņas.
Ausu kopšana un dzirdes higiēna nepieciešama visa gada garumā.
Vasarā piesardzība jāievēro, nirstot un apmeklējot skaļus koncertus. Pavasarī un rudenī vēsākā laikā vēlams nēsāt galvassegu, kas apsedz ausis, jo tās ir cieši saistītas gan ar mutes, gan deguna dobumu. Palīgā var ņemt gan vitamīnus, gan zāļu tējas un citus līdzekļus imunitātes stiprināšanai. Saķerot iesnas, tostarp alerģiskās, no tām jācenšas ātri atbrīvoties, jo nemitīga šņaukāšanās ir nevis deguna, bet gan ausu veselības un dzirdes problēma.
Strādājot ļoti trokšņainā vidē vai apmeklējot autosporta sacensības, jālieto ausu aizbāžņi vai austiņas, kas absorbē skaņu.
Ja trokšņi ausīs bijuši jau iepriekš, tad, plānojot atpūtu, ieteicams izvairīties no vietām, kas var būt nevēlamas saasinātās skaņu uztveres dēļ. Daļa cilvēku ir jutīgi ne tikai dzirdes problēmu dēļ, tā ir viņu organisma īpatnība.
Par laimi, gulēšana pie ieslēgta televizora vai mūzikas dzirdi neietekmē, lai gan arī miegā vizuālie un audio signāli stimulē smadzenes, neļaujot cilvēkam pilnvērtīgi atpūsties. Tas otrā rītā rada noguruma sajūtu, palielina nervozitāti un izraisa citus psihosomatiskus simptomus. Bērniem līdzīgi izpaužas dzirdes problēmas, ko kļūdaini uzskata par disciplīnas trūkumu un uzmanības traucējumiem.
Lai mūzikas klausīšanās austiņās neatstātu paliekošas sekas, ir jāievēro vismaz divi būtiski nosacījumi. Viens no tiem ir ierobežot klausīšanās skaļumu – ražotāji brīdinājumu ir iestrādājuši telefonos, planšetdatoros un citās elektroniskajās ierīcēs, ko var izmantot mūzikas un filmu atskaņošanai. Diemžēl ne katrs melomāns ievēro šo decibelu robežu, kas notrulina dzirdi. Tādēļ vēl būtiskāks ir otrs svarīgais ieteikums – ik pēc stundas dzirde jāatslogo ar 15 minūtēm pilnīga klusuma. Iespējams, tad arī vecumdienās varēs dzirdēt ne tikai 100 metru attālumā aizlidojam odu, bet arī to, kā pavasarī plīst pumpuri!