Foto – Shutterstock

Padomi vecākiem 0


• Ierobežojiet nepilngadīgo atrašanos pie datora vai telefona – iesakiet viņiem, ar ko nodarboties, lai reālā dzīve ārpus virtuālās vides būtu interesantāka!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

• Stāstiet par riskiem, ja bērns internetā ar kādu sarakstās – nekad nevar zināt, kas ir otrā pusē!

• Nedrīkst atklāt savu kontaktinformāciju un personas kodu, kā arī atvērt e-pastu vai tā pielikumus un reklāmas, par kuru satura drošumu nav pārliecības. Tādējādi nereti tiek izplatīti vīrusi un programmas, kas sagrauj lietotāja ierīces vai zog datus.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Pirms ievietojat internetā kādu fotogrāfiju vai ziņu, pārdomājiet tās saturu, lai vēlāk nebūtu kauns – neapdomīga rīcība pat pēc vairākiem gadiem mēdz radīt nepatikšanas.

• Atgādiniet, ka darbošanās internetā nav anonīma – visam, ko mēs tur publicējam vai kādas vietnes apmeklējam, var izsekot.

• Ja pret bērnu internetā ir vērsta vardarbība, nedrīkst tajā vainot viņu – šāda rīcība tikai pastiprina pārdzīvojumus. Nomieriniet bērnu, izdrukājiet no interneta informāciju par pāridarītāju, meklējiet palīdzību policijā vai citās tiesībsargājošās iestādēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.