“Jaunajām māmiņām bieži vien nākas saskarties ar satraucošu laika posmu, kad bērns naktī mostas, kliedz, rauj mammai matus. Sievietes nezina, ko darīt un bieži domā, ka bērnam ir attīstības traucējumi, ka viņš nespēs funkcionēt un bērnam jāiet pie neirologa un jādzer smagas zāles,” par saviem novērojumiem RīgaTV 24 raidījumā “”Dr. Apinis” stāsta pediatre, miega speciāliste Marta Celmiņa.
Bērns naktī aizmieg vienā veidā, piemēram, 11 mēnešus vecs bērniņš aizmieg slingā un mamma pēc tam viņu klusām ieliek gultiņā. Vai gadu vecs bērns aizmieg gultā, mammai taustot matus. “Tad, kad bērns naktī pamostas, kas ir pilnīgi normāla un dabīga lieta, viņš skatās – es esmu kaut kur citur, es neesmu, piemēram, slingā, es neesmu blakus mammai, viņš satraucas un sāk raudāt,” Celmiņa ar reāliem piemēriem izskaidro šo situāciju.
Lai šo tēmu izpētītu dziļāk, tika aptaujāti vairāk nekā 4000 Latvijas vecāku, kuri šobrīd audzina bērnus līdz trīs gadu vecumam.
“Mūsu sākontējā ideja bija noskaidrot, vai miegu ietekmē viedierīču lietošana. Atklājām, ka mazajiem bērniem tās neietekmē miegu, bet visvairāk miegu ietekmēja tieši lokācijas vieta, kur viņi aizmiga,” pediatre atklāj.
“Ja bērns aizmiga rokās vai vecāku gultā, gandrīz 60% naktī slikti gulēja. Tie, kuri aizmiga savā gultā, tikai 20 % no šiem bērniem naktī gulēja nemierīgi,” viņa stāta.