Bērns ļoti grib trusi. Ar ko jārēķinās un cik tas izmaksās? 0
Deviņgadīgā meita lūdz uzdāvināt trusīti. Esmu ļoti aizņemta, gribu zināt, vai dzīvnieks neapgrūtinās mūsu dzīvi. SILVIJA JELGAV
Truši ir fiziski ļoti trausli un arī bailīgi dzīvnieki. Bērni ir aktīvi, enerģiski un mīloši, bet mīlestība parasti izpaužas, apskaujot, spēlējoties un nēsājot apkārt dzīvnieku. Truši no tā baidās, un bērns var tikt saskrāpēts vai pat sakosts.
– Truši un bērni var labi sadzīvot kopā, bet audzināšanu un rūpes par abiem jāuzņemas pieaugušajiem, – atgādina portāla www.majastrusis.lv veidotājs Viesturs Lujāns. – Pirms iegādājaties trusi, sagatavojiet bērnu jaunajām rūpēm. Vecākiem skaidri jāapzinās, vai viņu atvase spēs godprātīgi un gādīgi rūpēties par jauno ģimenes locekli. Pretējā gadījumā vecākiem pašiem tas būs jāuzņemas.
Īsspalvaino trušu kopšana nav sarežģīta – pietiek tos laiku pa laikam izķemmēt ar speciālu ķemmīti. Ar garspalvainajiem Angoras trušiem ir sarežģītāk, jo tie jāķemmē ik dienu. Neatkarīgi no šķirnes garaušiem 3–5 reizes gadā vajag griezt nadziņus un regulāri pārbaudīt zobus, actiņas un ausis (to var darīt pats, ja vien dzīvnieciņš ļauj). Mazgāt nav nepieciešams – truši ir tīrīgi dzīvnieki un mazgā sevi tāpat kā kaķi.
Nevar ignorēt arī finanses. Trusis nav lēts dzīvnieks, jo sākumā vajadzīgi diezgan lieli ieguldījumi, bet uzturēšana nav dārga. Jārēķinās ar 20–30 eiro par pašu dzīvnieku, 40–100 eiro par būri, ap 20 eiro par pārnēsājamo būri, ap 10 eiro par tualetes kastīti, 5–10 eiro par ūdens un barības traukiem. Trusis noteikti būs jākastrē (ap 30 eiro) un jāvakcinē (15–30 eiro gadā). Barība maksās ap 10–15 eiro mēnesī, pakaiši – ap 5 eiro mēnesī.