Kā vērtējat Bērnu grāmatu nedēļas tradīcijas iedibināšanu? 0
Šonedēļ Latvijā pirmo reizi norisinās pirmā Bērnu grāmatu nedēļa ar mērķi veicināt lasīšanu un aktualizēt bērnu grāmatu nozīmi. Dažādās pasaules valstīs šādas kampaņas notiek jau vairāk nekā 50 gadus. Amerikas Savienotajās Valstīs šīs tradīcijas vēsture iesniedzas jau devītajā gadu desmitā.
Aptaujāju Bērnu grāmatu nedēļas ieskandināšanas pasākuma apmeklētājus Vērmanes dārzā.
Marija Aleksejeva, Inčukalna bibliotekāre: “Tā ir lieliska tradīcija. Daudzi saka, ka bērni nelasa grāmatas, bet viņi lasa, ja tikai vecāki to atbalsta. Svarīga ir ģimenes ieinteresētība par to, kas, piemēram, bija konkrētajā grāmatā, ko bērns ir izlasījis. Zinu, ka mazie bērni neļauj vecākiem iet garām bibliotēkai. Obligāti ir jāieiet iekšā, jo tur ir grāmatas. Tas patiesi priecē. Ja no mazotnes bērns pierod pie bibliotēkas, tad apmeklēs to arī, būdams pieaudzis. Fakts ir tas, ka internets ir pārņēmis visu, bet prieks, kad, stundām beidzoties, pat puikas skrien uz bibliotēku. Man bērni rindā stāv pēc grāmatām.”
Ilze Tomele, Lapmežciema pamatskolas skolotāja: “Mēs apmeklējām Bērnu grāmatu nedēļas ieskandināšanas pasākumu Rīgā, kur varēja iepazīt plašo mūsu izdevniecību klāstu. Priecē, ka šādos pasākumos var atrast tādas grāmatas, ko populārās grāmatnīcās nevar redzēt.”
Vija Tuma, arhitekte: “Nejauši nonācu pirmajā Bērnu grāmatu nedēļas pasākumā Vērmanes dārzā un nožēloju, ka neesmu paņēmusi līdzi naudu, jo nevarēju iegādāties grāmatas saviem mazbērniem, ar kuriem kopā esmu te ieradusies. Bērni jau bija pamanījuši kaķu grāmatiņu “Anneles” “Lauku Avīzes” stendā. Šīs grāmatiņas iepriekš nav nekur redzētas, jo tās ir citādākas nekā pārējās un man patīk, ka tām ir lielas ilustrācijas. Pati esmu secinājusi, ka vairs nevaru lasīt to, ko lasīju agrāk: tie mīlestības romāni tagad liekas tik naivi un primitīvi. Esmu iecienījusi latviešu autoru darbus, ko labprāt paņemu bibliotēkā. Mani vairāk interesē psiholoģiska žanra grāmatas.”
Elīza Markovska, mācījās Skaistkalnes vidusskolas 5. klasē: “Šādi pasākumi ir noderīgi, jo ļauj ne tikai iegādāties kādu grāmatu, bet arī paskatīties, kādas grāmatas vispār iznākušas. Mana mīļākā grāmata ir Krisa Ridela “Ada un nāvīgais pārsteigums”. Bērnu žūrijā es neesmu, taču skolā es lasu daudz. Tāpēc arī literatūrā ieguvu 9 balles, savukārt ārpusklases lasīšanā – 10. Man labāk patīk piedzīvojumu grāmatas ar interesantiem personāžiem, kā arī tādas, kur nav ļaundaru.”
Lelde Folkmane, mācījās Skaistkalnes vidusskolas 5. klasē: “Pagājušajā gadā mēs uztaisījām “Garās pupas” izrādi un to parādījām mūsu pagasta bibliotēkai. Bērnu grāmatu nedēļas pasākumā Vērmanes dārzā piedalījāmies Pepijas Garzeķes parādē, tāpēc sataisījām bizes un nokrāsojām vaigus, lai būtu kā vasaras raibumi. Man patīk piedzīvojumu grāmatas ar labām beigām. Mana mīļākā grāmata ir Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmata”.”
Lija Bremane, pensionāre: “Apmeklēju Bērnu grāmatu nedēļas ieskandināšanas pasākumu Vērmanes dārzā un ļoti žēl, ka mana mazmazmeitiņa uz to netika, jo viņa ir liela grāmatu mīļotāja. Es pati savā vecumā nespēlēju datorspēles, tikai lasu grāmatas. Ļoti patīk Noras Ikstenas grāmatas, kā arī tie autori, kuri ir rakstījuši par Sibīriju, jo pati arī esmu tur bijusi. Jaunā paaudze nav tik cītīga grāmatu lasītāja, jo daudz laika nozog dators.”