Foto. Scanpix/Soeren Stache/dpa

Berlīnei draudēts “par sodu” nosūtīt 20 000 ziloņu, Londonai – 10 000. Par ko šīs valstis ir nogrēkojušās? 18

Botsvānas prezidents Mkeetsi Masisi paudis sašutumu par Berlīnes pretestību trofeju importam saistībā ar bažām par malumedniecību šajā valstī. Botsvānas prezidents piedraudējis nosūtīt uz Vāciju 20 000 ziloņu strīdā par medību trofeju importu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Šī gada sākumā Vācijas Vides ministrija izvirzīja iespēju noteikt stingrākus ierobežojumus medību trofeju importam saistībā ar bažām par malumedniecību. Taču medību trofeju importa aizliegums tikai padarītu nabadzīgākus Botsvānas iedzīvotājus, vācu laikrakstam Bild sacīja Mkeetsi Masisi.

Āfrikas valsts līderis apgalvoja, ka dzīvnieku saglabāšanas centieni ir izraisījuši ziloņu skaita eksploziju un ka to medības šajā valstī ir svarīgs līdzeklis, lai tos kontrolētu. Botsvāna aizliedza trofeju medības 2014. gadā, bet 2019. gadā atcēla ierobežojumus vietējo kopienu spiediena dēļ. Tagad valsts izdod ikgadējas medību kvotas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Masisi stāstīja vācu laikrakstam, ka ziloņu ganāmpulki nodara kaitējumu īpašumiem, noēd ražu un apraud iedzīvotājus. “Ir ļoti viegli sēdēt Berlīnē un izteikt savu viedokli par mūsu lietām Botsvānā. Mēs jau samaksājam cenu par šo dzīvnieku saglabāšanu,” viņš teica. Vāciešiem vajadzētu “padzīvot kopā ar šiem dzīvniekiem tā, kā jūs mēģināt mums to likt darīt”.

“Tas nav joks,” sacīja Masisi, kura valstī ziloņu populācija ir pieaugusi līdz aptuveni 130 000.

Botsvāna, kurā dzīvo pasaulē lielākā ziloņu populācija, jau ir piedāvājusi 8000 ziloņu Angolai un vēl 500 Mozambikai, lai cīnītos pret to, ko Masisi raksturoja kā “pārapdzīvotību”. Amatpersonas martā arī draudēja nosūtīt uz Londonu 10 000 ziloņu. “Mēs vēlētos piedāvāt šādu dāvanu arī Vācijai,” sacīja Masisi, piebilstot, ka viņš “nepieņems atbildi nē”.

Tikmēr Vides ministrijas pārstāvis Berlīnē norāda, ka Botsvāna nav izteikusi nekādas bažas Vācijai šajā jautājumā. “Ņemot vērā satraucošo bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, mums ir īpaša atbildība darīt visu, lai nodrošinātu, ka medību trofeju imports ir ilgtspējīgs un likumīgs,” viņa sacīja. Vācija līdz šim bija viena no lielākajām medību trofeju importētājām Eiropas Savienībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.